افتتاح نمایشگاه کتاب دوحه با حضور ایران

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه قطر با حضور صلاح بن غانم العلی، وزیر فرهنگ و ورزش قطر، محمد سلگی، رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دردوحه و نمایندگان ناشران و نهادهای ایرانی رسما افتتاح شد.

این دوره از نمایشگاه کتاب دوحه از امروز (۱۹ دی) با شعار «افلا تتفکرون» و با محوریت کتب علمی در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های دوحه شروع به کار کرد و تا ۲۸ دی ماه ادامه دارد. با توجه به اعلام سال ۲۰۲۰ به عنوان سال تبادلات فرهنگی میان دو کشور قطر و فرانسه، کشور فرانسه به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه حضور دارد.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در غرفه ای به  مساحت ۳۶ مترمربع و بر اساس تفاهم نامه تبادل غرفه میان دو نمایشگاه کتاب دوحه و تهران ، به نمایندگی از صنعت نشر ایران در نمایشگاه حضور دارد و  400 عنوان کتاب از ناشران مختلف در حوزه های دین، دانشگاهی، کودک و نوجوان، ادبیات و … را به نمایش گذاشته است. علاوه بر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، غرفه های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، نشر احسان، انتشارات کانی مهرو خانه فرهنگ و هنر ایران به صورت مستقیم در نمایشگاه حضور دارند و کتاب هایی از ناشران مختلف نظیر بوستان کتاب، انتشارات فاطمی و برخی ناشران علمی و دانشگاهی کشورمان به همت  مرکز نشر دانشگاهی و انجمن ناشران دانشگاهی به نمایش گذاشته شده است.

سی امین دوره این نمایشگاه با تغییر زمان برگزاری در تقویم سالیانه آن، در حالی برگزار می گردد که وزارت فرهنگ و ورزش قطر به دلیل همزمانی برگزاری آن با جشن‌های روز ملی و رویداد جام جهانی پیش رو به میزبانی کشور قطر آن را به تاریخ جدید منتقل کرد.

معرفی صنعت نشر ایران و مراکز مرتبط ، معرفی برنامه های حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازارهای جهانی همراه با معرفی و دعوت از ناشران خارجی شرکت کننده برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از جمله برنامه‌های حضور موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این دوره ازنمایشگاه است.

همچنین دیدارها و بازدیدهایی با نمایندگان ناشران مطرح اسلامی و نمایندگان دیگر کشورها همرا ه با بازدید از مراکز فرهنگی و دانشگاهی از دیگر برنامه های پیش بینی شده حضور ایران است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: