اعلام فهرست اولیه جایزه مایلز فرانکلین

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکز پابلیشینگ، فهرست اولیه جایزه مایلز فرانکلین اعلام شد. معتبرترین جایزه استرالیا که به آثاری تعلق می‌گیرد که جنبه‌های مختلف زندگی در این کشور را مورد توجه قرار می‌دهند.
 
آثار فهرست اولیه جایزه مایلز فرانکلین سال ۲۰۱۹ ترکیبی از نویسندگان جدید و باتجربه است و ده داستان استرالیایی که داستان زندگی عادی انسان‌ها را به خوانندگان نشان می‌دهد.
 
موری والدرن، روزنامه‌نگار، ملیندا هاروی، منتقد ادبی، لیندی جونز، خریدار ارشد کتاب در کتابفروشی آبی، برنادت برنان، نویسنده و منتقد ادبی هیئت داوران امسال جایزه مایلز فرانکلین را تشکیل می‌دهند.
 
نامزدهای اولیه جایزه مایلز فرانکلین ۲۰۱۹ به شرح زیر است:
«پسرک دنیا را می‌بلعد» نوشته ترنت دالتون
«شعله‌ها» نوشته رابی آرنوت
«آرشیو شنی» نوشته جورج دِی
«لبنانی» نوشته مایکل محمد احمد
«نادرستی» نوشته لِکسی فریمان
«فصل ربوده‌شده» نوشته رادنی هال
«مرگ نوآ گِلَس» نوشته گیل جونز
«لب زیادی» نوشته ملیسا لوکاشنکو
«تنفس» نوشته جنیفر مایلز
«طوطی خوش‌شانس» نوشته تریسی سورِنسن
 
جایزه مایلز فرانکلین به نام مایلز فرانکلین، نویسنده استرالیایی کتاب «عملکرد درخشان من» نام‌گذاری شده است. این جایزه در سال ۱۹۵۴ و با هدف تقدیر از نویسندگانی که زندگی مردمان استرالیا را روایت می‌کند ایجاد شد. جایزه مایلز فرانکلین هر ساله برگزار می‌شود و برنده ۶۰ هزار پوند دریافت می‌کند.
 
فهرست نهایی جایزه مایلز فرانکلین ۲۰۱۹ در تاریخ دوم جولای و برنده در تاریخ سی‌اُم جولای اعلام می‌شود. سال گذشته «زندگی بعد از این» نوشته میشل دِ کرسر برنده جایزه مایلز فرانکلین شد.
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: