ارسال ۲۶۹۶ جلد کتاب اهدایی مردم سمنان به سیل‌زدگان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، سعید دهقانلو سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از ارسال ۲۶۹۶ نسخه کتاب اهدایی در حوزه کودکان و نوجوانان، لوازم‌التحریر و قطعات اسباب‌بازی به مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: در دو مرحله کمک‌های اهدایی شامل کتاب، لوازم‌التحریر و اسباب‌بازی توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

وی ضمن بیان اینکه «بهار مهربانی» عنوان پویشی است که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل کتاب و اسباب‌بازی و ارسال آن به مناطق سیل‌زده، راه‌اندازی شده است، افزود: در راستای اجرای این پویش، اسباب‌بازی و کتاب‌های اهدایی که توسط شهروندان، مسئولان، خیرین، کارکنان و کتابداران این اداره کل برای شاد شدن کودکان مناطق سیل‌زده جمع‌آوری‌شده بود در دو مرحله به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

دهقانلو با ابراز همدردی با هموطنانی که در سیل‌زدگی دچار آسیب شدند، گفت: کمک به مردمی که دچار بحران شده‌اند، ضروری است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان افزود: پایگاه جمع‌آوری کتاب و اسباب‌بازی در کتابخانه‌های ‌ عمومی استان سمنان برای دریافت کمک‌های مردمی ایجاد شد.

دهقانلو با بیان اینکه کمک‌های نقدی توسط کتابداران و کارکنان این اداره کل برای کمک به مناطق سیل‌زده جمع‌آوری‌ شده است عنوان کرد: جمعی از کتابداران و کارکنان این اداره کل در اقدامی خداپسندانه حقوق یک‌روزه خود را برای خرید اسباب‌بازی و کتاب جهت شاد شدن کودکان مناطق سیل‌زده اهدا کردند.

وی افزود: مردم ایران همواره با مشارکت و همدلی در برهه‌های مختلف، یاری‌رسان همنوعان خود بوده‌اند و هم‌اکنون نیز همه ما بر اساس رسالتی که بر عهده‌داریم نباید در برابر درد و رنج هم‌وطنان سیل‌زده در استان‌های مختلف کشور غافل باشیم.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: