ارائه خدمات «صاپست» و «باجه مجازی» در نمایشگاه کتاب

 بابک افروز، مدیرکل بازار‌یابی و توسعه کسب‌و‌کار شرکت ملی پست در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره خدمات جدید شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در سی‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: با توجه به عقد‌قرار‌داد با یکی از شرکت‌های بخش خصوصی فعال در عرصه طراحی نرم‌افزار، نرم‌افزار «صاپُست» با هدف ارائه خدمات بهتر در این دوره از نمایشگاه ارائه خواهد شد.  

وی ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های این نرم‌افزار، متقاضی دریافت خدمات پستی، فقط کافی است یک‌بار جزئیات اطلاعات خود شامل نشانی پستی، شماره تلفن و یا دیگر اطلاعات را وارد و کد دریافت کند؛ بنابراین دیگر نیاز به درج نشانی مبداء و یا مقصد روی بسته نیست و فقط کافی است کد صاپست را روی بسته درج کنند.

مدیرکل بازار‌یابی و توسعه کسب‌و‌کار شرکت پست گفت: ایجاد «باجه مجازی» در نمایشگاه از دیگر خدمات جدید شرکت پست در این دوره از نمایشگاه کتاب است. متقاضی به‌ویژه شرکت‌ها و موسسات می‌توانند در هر نقطه حتی در منزل با نصب نرا‌م‌افزار، اطلاعات را وارد کنند. بعد از ورود اطلاعات، سیستم، بار‌کد پستی اختصاصی برای کاربر صادر می‌‌کند. بعد از صدور بار‌کد مامور شرکت برای دریافت بسته به نشانی متقاضی ارسال بسته، مراجعه خواهد کرد. 

وی با اشاره به سابقه حضور این شرکت در نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: شرکت ملی پست، تجربه ۱۰ دوره حضور در نمایشگاه کتاب را در کارنامه دارد. هرساله به متقاضیان خدمات مختلف ارائه می‌کند. در این دوره از نمایشگاه نیز بدون افزایش نرخ خدمات افزایش پیدا نکرده است.

افروز دربره تعرفه پستی در نمایشگاه کتاب تهران افزود: هر کیلو بسته درون‌شهری ۱۰۰۰تومان و به‌ازای هر یک کیلو بسته برون‌شهری ۱۲۰۰ تومان دریافت می‌شود.

وی گفت: در این دوره از نمایشگاه سه غرفه شامل دو غرفه ثابت و یک غرفه سیار پیش‌بینی شده است. مرسولات نمایشگاه مستقیم به چهار‌راه لشگر فرستاده و در مقایسه با بسته‌های اولویت‌دار سریع‌تر به مقصد ارسال می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: