احیای طرح‌های کتابخوانی با مشارکت سمن‌ها در بوشهر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در نشست هم‌اندیشی با سازمان‌های مردم‌نهاد با محوریت فعالیت‌های کتابخوانی، گفت: با توجه به جایگاه مناسب و تاثیر عمیق برنامه‌های فرهنگی و هنری در فرهنگ‎سازی و آگاهی‎بخشی جامعه اجرای طرح‌های نوآورانه و شاخص کتابخوانی ضروری است.

آنیتا مظفری با اشاره به اینکه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی فرهنگ و هنر به‌تنهایی قادر به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری نیستند، افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد با توجه به جایگاه مهم‌شان در جامعه می‌توانند در این راستا نقش ویژه‌ای داشته باشند.

وی تصریح کرد: کتاب بهترین دوست و مونس فرد است و لذت کتاب خواندن با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: با توجه به عصر ارتباطات و تکنولوژی مطالعه کتاب یکی از نیازهای امروزی جامعه است که می‌تواند تاثیر باورنکردنی روی ذهن و عملکرد انسان در زندگی شخصی و اجتماعی داشته باشد.

مظفری افزود: مهم‌ترین فاکتور در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارائه طرح و ایده‌های نو و خلاقانه در قالب هنر است که علاوه بر استفاده بهینه جوانان و نوجوانان از این مهم، باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیز می‌شود.

وی با اشاره به اثرگذاری سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف، گفت: حضور سمن‌ها به‌عنوان پل ارتباطی و مشاور، در برنامه‌ها الزامی است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر بر استفاده از توان و ظرفیت هر یک از سمن‌ها در پیشبرد امور و تحقق اهداف تاکید کرد.

در بخش بعدی این نشست مدیران و روسای هیئت‌مدیره سازمان های مردم نهاد در ادامه ضمن ارائه برنامه‌های اجرا شده و پیش‌بینی شده در حوزه کتاب و کتابخوانی، به بیان دیدگاه و ایده‌های خود در زمینه افزایش سرانه مطالعه پرداختند و در پایان مقرر شد سازمان‌های مردم‌نهاد با مشارکت و حضور حداکثری در برنامه‌های فرهنگی و هنری به‌ویژه حوزه کتاب، زمینه رونق این امر مهم را در جامعه فراهم کنند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: