آیین تجلیل از کتابداران برتر استان یزد برگزار می‌شود

رقیه دوست فاطمی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، گفت: آیین تجلیل از کتابداران برتر استان و مسئولان برتر کتابخانه‌های یزد، صبح روز پنج‌شنبه ۱۴ آذرماه با حضور مسئولان استانی در کتابخانه عمومی دکتر جوادی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مراسم از کتابداران برتر استان، مسئولان برتر کتابخانه‌های شهری، روستایی و مستقل برتر، خدمتگزار برتر استان، پیشکسوت برتر استان، فرمانداران برتر شهرستان‌ها در حوزه کتاب و کتابخوانی، کتابخوانان برتر استان در گروه‌های سنی مختلف، برترین‌های استانی جشنواره خاطره‌نویسی و همچنین داوران استانی جشنواره هدهد سفید تقدیر می‌شود.

وی افزود: در مجموع ۲۹ کتابدار، کتابخوان و فعال عرصه کتاب و کتابخوانی استان یزد با حضور مسئولان ارشد استانی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به برگزاری موفق آیین ملی بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در یزد بیان کرد: با توجه به اینکه یزد، پایتخت کتاب ایران در سال ۹۸ است، میزبانی این آیین ملی در سال جاری به یزد سپرده شد که با تلاش همکاران استان و حمایت ویژه دبیرکل و مسئولان ارشد نهاد کتابخانه‌های عمومی و همدلی دستگاه‌های مختلف استان، این مراسم به نحو شایسته‌ای در آیان‌ماه امسال در یزد برگزار شد.

دوست فاطمی‌ها بیان کرد: به دلیل برگزاری این آیین ملی در استان، مراسم تجلیل از کتابداران و فعالان برتر کتابخوانی یزد با اندکی تأخیر و در ۱۴ آذرماه برگزار می‌شود.

یادآوری می‌شود، استان یزد هم‌اکنون ۱۱۲ باب کتابخانه فعال دارد که از این تعداد ۹۹ باب وابسته به نهاد کتابخانه‌های عمومی، ۱۲ باب مشارکتی و یک باب نیز کتابخانه مستقل است. از این تعداد کتابخانه، ۸۳ کتابخانه شهری و ۲۹ کتابخانه نیز روستایی است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: