«آن دختر یهودی» باز هم در کتابفروشی‌های ایران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، رمان «آن دختر یهودی» به قلم خوله حمدی نویسنده تونسی و استاد دانشگاه فناوری اطلاعات در دانشگاه ملک سعود ریاض نوشته شده و اسما خواجه‌زاده آن را ترجمه کرده است.
 
داستان این رمان روایتی عاشقانه از دلدادگی یک دختر یهودی و پسری مسلمان است که فرجامی البته تراژیک دارد.
 
رمان به داستان زندگی انسان‌هایی می‌پردازد که با ادیان مختلف در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. جزییات دینی و سیاسی فراوان و بسیاری از ابعاد ذهنی صاحبان این ادیان پیش روی خواننده قرار می‌گیرد تا او با اشتیاق و امید شناخت بیشتری از جریان حوادث پیدا کنند.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«خانه کاملاً آرام بود. ساعت دیواری داخل راهرو را نگاه کرد. چند دقیقه از چهار نیمه شب گذشته بود. رفت تا سری به بچه‌ها بزند و بعد دوباره بخوابد. هنوز چند ساعت دیگر تا شروع کارش وقت داشت. اتاق پاسکال از همه نزدیک‌تر بود. در را باز کرد و سرش را داخل برد. کودک خوابیده و رواندازش کنار رفته بود. آن را درست کرد و ماشین حساب را از بغلش بیرون کشید. زیرکانه لبخند زد و خرس بزرگی را از میان عروسک‌های مرتب روی طاقچه برداشت. این عروسک را دو سال پیش خریده بود. ولی اصلاً ندیده بود پاسکال با آن بازی کند. آن را در بغل پسرک گذاشت و راضی و خوش‌حال اتاق را ترک کرد.»
 
چاپ دوم کتاب «آن دختر یهودی» در ۳۸۲ صفحه و با قیمت ۳۹ هزار تومان توسط انتشارت کتابستان در قم راهی بازار نشر شده است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: