۹۰ هزار مترمربع سالن مسقف در اختیار نمایشگاه کتاب تهران قرار می‌دهیم

محمدرئوف قادری، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مجموعه شهر آفتاب در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به دیدار مدیران فرهنگی از مجموعه شهر آفتاب گفت: روز گذشته (سه‌شنبه ۲۱ آبان) جمعی از کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بخش‌های مختلف نمایشگاهی شهر آفتاب بازدید داشتند و شرایط این مجموعه را رصد کردند.
 
وی افزود: با توجه به گستردگی نمایشگاه کتاب تهران، بحث متراژ اهمیت ویژه‌ای دارد؛ زیرا حجم گسترده‌ای از فعالان حوزه نشر در این رویداد فرهنگی حضور دارند و باید شرایط حضور آن‌ها مهیا شود.
 
قادری با بیان اینکه تا اسفند ماه امسال مرکز تجارت جهانی مجموعه شهر‌ آفتاب با متراژ ۴۶ هزار متر آماده خواهد شد، عنوان کرد: ما طی دو دوره‌ای که نمایشگاه کتاب تهران در این مکان برگزار شد، فضاهای استانداردی در اختیار نمایشگاه کتاب تهران قرار دادیم و مجموعه شهر آفتاب، آمادگی دارد در دوره آتی، مجموعا ۹۰ هزار مترمربع سالن استاندارد و مسقف در اختیار نمایشگاه کتاب تهران قرار دهد.
 
وی یادآور شد: مدیران نمایشگاه باید از این مجموعه بازدید کرده و درخواست‌ها و مطالبات خود را در قالب فهرست مشخص به ما بیان کنند تا نقص‌ها برطرف شود و شهر آفتاب، مهیای برگزاری این رویداد فرهنگی باشد.
 
قادری با بیان اینکه سه سال پیش عموم نیازهای نمایشگاه کتاب توسط سالن‌های موقت تامین شده بود، گفت: امسال تلاش داریم با افزایش فضای مسقف، کمتر سالن موقت داشته باشیم و اگر کسری وجود داشته باشد، با ایجاد سالن موقت استاندارد کمبودها را جبران خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به انتقال نمایشگاه کتاب تهران به مجموعه شهر آفتاب، عنوان کرد: برگزاری این رویداد معضل ترافیک و آلودگی زیست محیطی برای تهران ایجاد می‌کند و زیان‌های سنگین مادی و معنوی بر مردم تحمیل می‌کند.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مجموعه شهر آفتاب گفت: نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی کشور و پروژه‌ای ملی است که همه نهادهای دولتی و شهری باید به برگزاری آن کمک کنند و امیدوارم مسئولان برگزاری در زمینه مکان نهایی این پروژه زودتر به نتیجه برسند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: