۴۰ عنوان کتاب در استان قم غیرمجاز اعلام شد

روح‌الله کریمی رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، در مورد فعالیت‌های این اداره در حوزه کتاب از ابتدای سال تا اوایل اسفندماه با توجه به بررسی ۲ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۵۱۳ صفحه، به تعداد مجوزهای موافقت شده و اعلام وصولی‌ها اشاره کرد و گفت: تعداد کتاب‌های موافقت شده جهت دریافت مجوز ۹۵۴۰ مورد بوده و ۶۸۲۰ مورد نیز اعلام وصول آن‌ها صادر شده است. البته از این میان تعداد ۴۰ کتاب به عنوان درخواست‌های غیرمجاز اعلام شده است.

وی آمار کتاب‌های خریداری شده از ناشران قم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان را اینگونه اعلام کرد: از سوی وزارتخانه تعداد ۱۰۱ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به مبلغ ۲۲ میلیارد و ۱۷۳ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال از ناشران استان خریداری شده است. همچنین در جلسه کمیته استانی خرید کتاب هم مصوب شده است که تعداد ۲۰ هزار و ۴۵۵ جلد کتاب به مبلغ ۳ میلیارد و ۶۴۰ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال از سوی اداره کل ارشاد استان قم از ناشران خریداری شود. در مجموع مبلغ ۲۵ میلیارد و ۸۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار ریال از ناشران حمایت شده است.

رئیس اداره فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، خریداری کتب ارزشمند را یکی از سیاست‌های این اداره‌کل برشمرد و بیان کرد: در جلسه کمیته استانی خرید کتاب، اعتباری به مبلغ ۹ میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۶۴۰ هزار ریال برای خرید کتب ارزشمند اختصاص داده شده است.
 
رئیس اداره کتاب استان قم در پایان از اهداء کتاب‌های اهدایی این اداره به نهادهای استان به تعداد ۳۵ هزار و ۹۴ جلد به مبلغ ۴ میلیارد و ۸۶۳ میلیون و ۶۷۱ هزار ریال خبر داد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: