۱۷ عنوان کتاب سواد رسانه‌ای در نمایشگاه کتاب رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مراسم رونمایی ۱۷ عنوان کتاب درسی و تحقیقاتی در حوزه سواد رسانه‌ای، در چهارمین روز از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با میزبانی انتشارات پشتیبان برگزار شد.

این مجموعه کتب به همت کارگروه مترجمین «بازتاب» (به سرپرستی هانیه عظیم‌زادگان و تعدادی از دانشجویان کارشناسی ارشد رشته مترجمی) و خانم دکتر مریم حق‌شناس (پژوهشگر برتر حوزه رسانه) ترجمه و توسط انتشارات پشتیبان منتشر و وارد صنعت کتاب شد.
 

در فرهنگ و اقتصاد حاضر، که افراد در هر لحظه از زمان به اطلاعات دسترسی دارند، برای حضور در جامعه، بهره گیری از سواد رسانه‌ا ـ اطلاعاتی در زندگی، امری ضروری به نظر می‌رسد.

شهروندان نیاز به مهارت‌هایی دارند و خواندن و نوشتن در فضاهای دیجیتالی و اطلاعاتی ممكن است نیاز به كاربرد پیچیده‌تری از مهارت‌ها داشته باشد. دیگر مانند گذشته، محیط‌های یادگیری وابسته به محیط‌هایی مانند مدرسه نیست. یادگیری در هر زمان و مکانی روی می‌دهد و بهره‌وری در محل کار بستگی به سواد رسانه‌ای ـ اطلاعاتی دارد. با این حال، بیشتر موسسات رسمی آموزش و پرورش و موسسات عالی نقش اساسی بر دانش، نگرش و رفتار دانش‌آموزان و دانشجویان ایفا می‌کنند.
 

کتب حاضر سعی بر آن دارد تا با گردآوری مجموعه مقالات دانشگاهی و پژوهش‌هایی که در حوزه رسانه انجام شده است، شکاف بین دیدگاه سنتی را با شیوه جدید مبتنی بر یادگیری در دنیای ارتباطات و واقعیت‌های آموزشی، پُر کند و روش‌ها و ابتکارات پژوهشی را در آماده سازی جوانان برای نیازهای اساسی در آینده فناوری ارائه کند.

کتاب‌های مطالعات رسانه در نظام یادگیری، شبکه‌های اجتماعی و دانشگاه‌های عصر جدید،  نگاه آموزشی به رسانه های اجتماعی، بکارگیری رسانه‌ در آموزش مجازی،  رسانه در آموزش عالی بلغارستان،  تعامل اجتماعی در جامعه دانشگاهی، کاربرد رسانه در آموزش عالی،  فرصت‌های آموزشی شبکه های اجتماعی، شبکه اجتماعی فیس بوک، شبکه‌های اجتماعی آنلاین در دانشگاه‌ها، یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی، رسانه اجتماعی دانشگاهی در بلغارستان، خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی، ظهور یادگیری اجتماعی، شبکه اجتماعی دانشگاهی در اسپانیا، نقش شبکه‌های اجتماعی در زندگی دانشجو و شبکه اجتماعی در دانشگاه های آفریقا، مترجم: مهدیه سادات خضرایی خوش روزی عناوین ۱۷ اثری هستند که در نمایشگاه کتاب رونمایی شدند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: