«‫MS و راه‌های پیشگیری آن» در بازار کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، تصلب بافت چندگانه که با نام اختصاریِ اِم‌اِس (MS) شناخته می‌شود، یک بیماری التهابی است که در سال ۱۸۶۸ توسط ژان مارتن شارکو توصیف شد. در این بیماری، غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند. این آسیب‌دیدگی می‌تواند در توانایی بخش‌هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند، اختلال ایجاد کند و باعث به‌وجود آمدنِ علائم و نشانه‌های زیادِ جسمی شود. ام‌اس به چند شکل ظاهر می‌شود و علائم جدید آن یا به‌صورت عودِ مرحله‌ای (به شکل برگشتی) یا در طولِ زمان (به شکل متناوب) اتفاق می‌افتد. اگرچه علت بیماری مشخص نیست، اما مکانیزم اصلی آن آسیب زدن توسط سیستم ایمنی بدن یا اختلال در سلول‌های تولیدکننده غلافِ میلین است. دلایل ارائه شده در مورد این مکانیزم‌ها شامل عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مانند عفونت است. این بیماری به‌طور معمول در سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی و در زنان دو برابر مردان اتفاق می‌افتد.
 
کتاب «‫MS و راه‌های پیشگیری آن» تألیف مشترک سیدمحمدحسین ابطحی‌نائینی و مسیح خیراللهی به‌تازگی از سوی انتشارات امیرفدک چاپ و به بازار نشر عرضه شد.
 
آشنایی با بیماری ام‌اس، عوامل خطر، آزمایش‌های تشخیصی، تعهد و پشتیبانی، عواملی که باعث ام‌اس می‌شوند، چه افرادی بیشتر مبتلا می‌شوند؟ حقایقی درباره بیماری ام‌اس، درمان، بیماری ام‌اس و گیاه‌خواران، بیماران ام‌اس و نیاز به حمایت‌های اجتماعی و تغذیه در بیماران ام‌اس ازجمله سرفصل‌های مهم این کتاب است.
 
نخستین چاپ کتاب «‫MS و راه‌های پیشگیری آن» در ۵۸ صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای ۴۰ هزار تومان از سوی انتشارات امیرفدک در اصفهان راهی بازار نشر شده است.
 
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: