​کانون سراسری انجمن‌های صنفی مترجمان اعلام موجودیت کرد

محمد‌رضا اربابی؛ رئیس انجمن صنفی مترجمان استان تهران در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اعلام خبر تشکیل کانون سراسری انجمن‌های صنفی مترجمان بیان کرد: کانون سراسری انجمن‌های صنفی مترجمان با حضور پنج استان تهران، مازندران، گیلان، البرز و کرمانشاه تشکیل و اساس‌نامه تصویب و همچنین اعضای هیات مدیره نیز انتخاب شده‌اند. بعد از نوروز پروانه فعالیت مجمع صادر و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت ‌جلسه مجمع را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: تشکیل مجمع سراسری از یک سو به معنای تمرکز‌‌زدایی بسیاری از امور صنفی از پایتخت است و از سوی دیگر جریان توسعه عادلانه امکانات آموزشی و پژوهشی را فراهم می‌کند. اساسا فعالیت صفی، زمانی کاربرد و اثر‌بخشی دارد که بتواند گسترده شود و در قالب کشوری اعضای بیشتری را پوشش دهد.    

اربابی گفت: صنف در حوزه ترجمه و به‌طور کلی صنعت نشر نو پاست. بعد از تشکیل انجمن صنفی مترجمان استان تهران و با توجه به ضرورت توسعه عادلانه فرصت‌‌ها و اختیارات تصمیم گرفته شد تا براساس ظرفیت‌های قانونی انجمن‌های صنفی استانی تاسیس شود.

وی بیان کرد: هر انجمن‌ استانی دارای اختیارات اجرایی و قانونی است. هر کدام از انجمن‌های استانی براساس ظرفیت‌های منطقه‌ای می‌توانند، عمل کنند و بعد از قرار گرفتن زیر لوای مجمع کشوری متحد و هماهنگ عمل خواهند کرد.
 
وی ادامه داد: با تشکیل کانون سراسری انجمن‌های صنفی مترجمان، یکی از اهداف یعنی عضویت در کانون عالی انجمن‌های صنفی محقق و موجب افزایش قدرت بخش خصوصی خواهد شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: