​سپیده خلیلی کودکان را «قلقلک» می‌دهد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «داستان قلقلک» عنوان کتابی از سپیده خلیلی برای کودکان گروه سنی «الف و ب» است که با تصویرگری آمنه اربابون از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
 
خلیلی در این داستان فانتزی، با زبانی طنز و کودکانه ماجرای به دنیا آمدن یک بچه‌ را در خانواده به تصویر می‌کشد و از تولد فرزندی در خانواده قلقلی به نام «قلقلک» می‌نویسد که فرزند دیگری هم به نام «قلقلچه» دارند.
 
همه خانواده قلقلی منتظ هستند تا قلقلک، شروع به قل خوردن کند اما هرچه زمان می‌گذرد این اتفاق نمی‌افتد.
 
خلیلی که تخصصش در زمینه روانشناسی است، در اغلب آثارش نگاهی روانشناسانه به مشکلات و دغدغه‌های خردسالان و پدرومادران آن‌ها دارد. در این کتاب هم مشکل راه رفتن برخی کودکان را به تصویر می‌کشد و رفتارهایی که باید والدین این نوع کودکان داشته باشند.

 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «همسایه‌ قلقلی‌ها از پشت پنجره دکتر و باباقلقلی را دید و فهمید که بچه‌شان به دنیا آمده است. دست بچه‌اش، قلقلچه را که کمی بزرگ‌تر از قلقلک بود، گرفت. هدیه‌اش را هم که یک تلمبه بود، برداشت و به دیدن خانم قلقلی رفت. خانم همسایه تا قلقلک را دید، فریاد کشید: «به به! چه خوش رنگه! پر از هواست.» مامان‌ها که سرگرم حرف زدن شدند، بچه همسایه سراغ قلقلک رفت. خواست بلندش کند که مامان قلقلی گفت: «بلندش نکنی! کوچولو است، می‌افتد.» و باز هم با خانم همسایه حرف زد.»
 
سپيده خليلي، نویسنده، مترجم و پژوهشگر کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و دارای مدرک دكتراي روان‌شناسي باليني است. وی كار در حوزه‌ ادبيات كودك را به صورت حرفه‌ا‌ي از سال ۷۰ آغاز كرد. وی تا کنون بيش از ۱۰۰ كتاب برای كودكان و نوجوانان ترجمه‌ و تأليف كرده است. از آثار او می‌توان به «مشق شب را شیرین کنیم!»، «قصه‌های شب»، «150 نکته برای خواب راحت»، «ماجراهای وروجک و سگ مرموز» و «امیل و سه پسر دوقلو» اشاره کرد.
 
انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «داستان قلقلک» را با شمارگان دو هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۹۰ هزار ریال منتشر کرده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: