​«درسواوزالا» یک هفته مهمان «کتاب شب» رادیو

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ رمان مشهور و خاطره‌انگیز «درسواوزالا»، اثر ولادیمیر آرسنی یف با ترجمه مهدی غبرایی از سوی انتشارات نیلوفر منتشر شده است.

این رمان که اکنون جزو کتاب‌های نایاب به شمار می‌رود، فقط یک بار در سال ۱۳۶۲ منتشر شد و به خاطره‌ها پیوست.

آکیرا کوروساوا، کارگردان مشهور جهان با اقتباس از این رمان، فیلمی به همین نام ساخت که تا به حال چندین بار از سیمای جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمده است.
 

یک افسر مهندس در ماموریتی اکتشافی در رشته کوه‌های صعب العبور، با پیرمردی جنگلی به نام «درسواوزالا» آشنا می‌شود و از دانش ذاتی و غریزی او در ارتباط با کوه و جنگل، چنان حیرت زده می‌شود که دلش نمی‌آید پیرمرد را به حال خود در آن مناطق پرخطر، رها کند، اما خود پیرمرد می‌گوید که اگر من به شهر بیایم و بخواهم برای هیزم و آب، پول بدهم، مرگم حتمی است. سرانجام، افسر مهندس، او را با خود به شهر می‌برد، اما…

این رمان را نویسنده برنامه «کتاب شب» در شش قسمت ۲۰ دقیقه‌ای تنظیم رادیویی کرده که شنوندگان رادیوتهران می‌توانند آن را به سردبیری محمدباقر رضایی، تهیه‌کنندگی محمود احمدی و صدابرداری نرگس فتحی بشنوند.
 
برنامه «کتاب شب» در گروه اخلاق و زندگی شهروندی شبکه رادیویی تهران تولید می‌شود و پس از پخش، در سایت رادیو تهران و شبکه ایران صدا (قسمت کتاب گویا) برای همگان به طور رایگان قابل دسترس است.

سردبیر برنامه، روزهای پخش این اثر را، از روز شنبه ۲۷بهمن تا پنجشنبه دوم اسفند ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه اعلام کرده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: