​تغییر زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک از هفتم تا یازدهم محرم

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، هم‌زمان با برپایی مجلس و آیین سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به مدت پنج روز از هفتم تا یازدهم محرم‌الحرام ۱۴۴۱ قمری برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه به مخاطبان در این روزها موقتا متوقف و در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک، مجلس عزاداری برپا می‌شود.

کتابخانه و موزه ملی ملک بدین‌ترتیب از روز شنبه ۱۶ تا چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ خورشیدی به مخاطبان  خدمات‌رسانی نخواهد داشت.

که هر سال به مناسبت فرارسیدن محرم‌الحرام و برپایی مراسم سوگواری حضرت امام حسین علیه‌السلام با ترتیب و نظمی ویژه و رعایت سفارش واقف برگزار می‌شود. این آیین سوگواری در محرم ۱۴۴۱ قمری در خانه تاریخی ملک میزبان سوگواران حسینی خواهد بود.

این مجلس سوگواری در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ۷ تا ۱۱ محرم‌الحرام ۱۴۴۱ قمری (۱۶ تا پایان ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ خورشیدی) از ساعت ۹ تا ۱۱ در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران به نشانی «خیابان ۱۵ خرداد (بازار بزرگ تهران، پله نوروزخان» برپا خواهد شد.

سه روضه‌خوان و سخنران برپایه سفارش واقف در این پنج روز در مجلس حضور خواهند داشت. حجت‌الاسلام و المسلمین سیدصدرالدین شریعتی امام جماعت مسجد قبا، آیت‌الله شیخ حسن همتی استاد دانشگاه و حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ‌زاده استاد اخلاق و پژوهشگر مسایل دینی در این مجلس در سوگ و رثای حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام و یاران باوفایشان روضه‌خوانی و سخنرانی خواهندکرد.

بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، سوگواران و عزاداران حسینی را به حضور در این آیین فرامی‌خواند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: