​افزایش ۴ برابری مبلغ طرح تکریم برای پیشکسوتان فرهنگ و هنر

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از صندوق اعتباری هنر، سید‌حسین سیدزاده؛ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به افزایش مبلغ طرح تکریم صندوق اعتباری هنر گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته دریافتی ماهانه هنرمندان مشمول طرح تکریم در سال‌های گذشته با شأن هنری اساتید پیشکسوت و نیز فلسفه اولیه این طرح‌ها، فاصله داشت که با افزایش فعلی، این فاصله کمتر خواهد شد.

سیدزاده با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حمایت از سرمایه‌های فرهنگی و هنری کشور گفت: اتخاذ سیاست‌های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه رفیع اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً پیشکسوتان این حوزه از اهداف و برنامه‌های صندوق اعتباری هنر است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در خصوص طرح تکریم بیان داشت: طرح تکریم به اساتیدی که بیش از ۳۵ سال سابقه آفرینش کار هنری و با بیش از ۶۰ سال سن موفق به دریافت نشان درجه ۱ هنری و صاحب سبک شناخته شده‌اند، تعلق می‌گیرد.

ایشان یادآوری کرد: احراز صلاحیت حرفه‌ای مشمولان طرح تکریم پس از بررسی در صندوق اعتباری هنر و با تایید و تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان کشور صورت می‌گیرد.

سیدزاده با اشاره به نگاه و احترام ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر گفت: از مهرماه سال‌جاری مقرر شد مبلغ دریافتی مشمولان طرح تکریم و مستمری صندوق افزایش یابد و بر مبنای این افزایش، دریافتی ماهانه مشمولان طرح تکریم از ۲۰۰ هزار تومان، به ۸۰۰ هزار تومان و کمک مستمری ماهانه، از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان افزایش یابد.

ایشان در ادامه افزود: مقرری ماهانه ۲۷۰۴ نفر از مشمولین کمک مستمری از آبان‌ماه با افزایش مبلغ به میزان ۲۵۰ هزارتومان به حساب آن‌ها واریز شده است و حقوق معوقه مشمولان طرح تکریم نیز در اسفند به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

ایشان در ادامه افزود: براساس ضوابط و مقرارت جاری بهره‌مندی از همه خدمات مستلزم عضویت در صندوق اعتباری هنر است. در همین رابطه تعدادی از مشمولین طرح تکریم به دلیل عدم تکمیل فرآیند عضویت از دریافت افزایش مقرری محروم شده‌اند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: