کمبود بودجه نباید به معنای توقف فعالیت های فرهنگی باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، نشست هم اندیشی مدیران کتابخانه‌های قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین امیرعطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم و کارشناسان ستاد به میزبانی کتابخانه علامه امینی برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به ارسال فراخوان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و آشنایی با شیوه‌های برگزاری مسابقه در گروه‌های سنی مختلف گفت: شایسته است همکاران ضمن تبلیغ و ترویج این جشنواره، به تشویق و مراجعه کنندگان برای شرکت در پویش کتابخوان مجازی بپردازند.
 
حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری ضمن ابراز خرسندی از اتصال کتابخانه‌های عمومی استان به اینترنت، بیان کرد: نهاد با ایجاد سامانه‌های متعدد سعی در حذف کاغذ و پرهیز از هزینه‌های اضافی دارد که امری پسندیده‌ای است. این سامانه‌ها آرشیو و سند خوبی برای فعالیت‌های همکاران است که باید به آن توجه داشته باشیم.
 
جباری گفت: با توجه به کمبود بودجه باید در هزینه‌ها صرفه جویی کرد و این به معنای عدم انجام کار فرهنگی نیست بلکه باید از توان و ظرفیت کتابخانه، برای رونق بهتر و بیشتر فضای کتابخوانی در جامعه استفاده کرد.
 
وی با توجه به آسیب‌های برجا مانده از سیل اخیر یادآور شد: با بهره مندی از ظرفیت خیرین و دیگر مراجعه کنندگان می‌توانیم نسبت به تهیه اقلام فرهنگی همچون کتاب و اسباب بازی برای ارسال به مناطق سیل زده گام  مثبتی برداریم.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: