کتاب جدید دکتر سوس منتشر خواهد شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از آسوشیتدپرس، انتشارات رندوم هاوس گفته است کتاب جدیدی از دکتر سوس را سپتامبر سال جاری چاپ خواهد کرد. این کتاب «موزه اسب‌ها» نام دارد که در زمان حیات این نویسنده کودکان هیچ وقت چاپ نشد.
 
تئودور سوس گایزل مشهور به دکتر سوس نویسنده آمریکایی و خالق کتاب‌هایی مثل گربه کلاه به سر و هورتون بود. سوس در زمان حیات خود بیش از ۶۰ کتاب در حوزه کودکان منتشر کرد که در بین آنها گربه کلاه به سر شهرت جهانی پیدا کرد. این کتاب به بیش از ۱۲ زبان زنده دنیا ترجمه و بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروخته است.
 
به گفته انتشارات رندوم هاوس کتاب ناتمام موزه اسب‌ها در اواخر عمر دکتر سوس نوشته شده است و قرار است با تصویرگری اندرو جوینر به همین صورت منتشر شود.
 
دکتر سوس در این کتاب تصاویر هنری از نقاشی‌های پابلو پیکاسو و جکسون پولاک آورده است که چنین کاری را در کتاب گربه کلاه به سر نیز دیده بودیم. انتشارات رندوم هاوس انتظار دارد این کتاب نیز فروش خوبی داشته باشد.
 
دکتر سوس در سال ۱۹۹۱ از دنیا رفت و بعد از مرگش در سال ۱۹۹۵ کتابی با عنوان «چه حیوان خانگی بگیرم» از او منتشر شد که به پرفروش‌ترین کتاب آن سال تبدیل شد.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: