کتاب «آنچه یک خواننده پاپ باید بداند» رونمایی شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، در آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان که شامگاه دوشنبه ۲۹ بهمن ماه در تالارفخرالدین اسعد گرگانی و با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و جمعی از مسئولان، هنرمندان و دوستداران هنر موسیقی برگزار شد، از کتاب «آنچه یک خواننده پاپ باید بداند» به قلم «حامد جنتی» از هنرمندان نام آشنای موسیقی گلستان رونمایی به عمل آمد.

در این کتاب که به همت انتشارات نوروزی در شمارگان ۵۰۰ جلد در ۱۲۲ صفحه با هدف آموزش و نگاهی نوین به خوانندگی پاپ در ۸ فصل تنظیم و منتشر شده است؛ تعریفی از موسیقی پاپ، تنفس صحیح در خوانندگی، خواص ساز بادی حنجره و تقسیم بندی ریه‌ها، حجم دهنده‌ها، فن بیان، بهداشت صدا، احساس در خوانندگی و عوامل و مراحل تولید یک اثر موسیقی با کلام، همراه با تصاویر لازم ارائه شده است.

جنتی که از اعضای هیات امنای انجمن موسیقی استان گلستان و نیز مدیر و مدرس آکادمی آواز پارت در گرگان است، درباره این کتاب گفت: پیدا کردن روشی ساده در آموزش خوانندگی، از دورانی که به خوانندگی علاقه مند بودم تا زمانی که می‌خواستم آن را تدریس کنم همواره دغدغه من بوده و هست و روش‌های کلاسیک و آکادمیک همیشه برایم خسته کننده بود و طولانی به نظرم می‌رسید.

وی افزود: بعد از سال‌ها تجربه خوانندگی حرفه‌ای و تحصیل و تحقیق و تالیف در رشته مهندسی صدا و مدیریت فنی استودیوها، موفق به طراحی روشی برای تدریس خوانندگی پاپ شدم که تلفیقی از موسیقی و مهندسی صداست و سالهاست که در آکادمی آواز پارت در گرگان مشغول به اجرای آن به عنوان یک پروژه تحقیقاتی هستم که نتیجه آن تربیت خواننده‌هایی بسیار قوی بوده است.

جنتی با اشاره به اینکه این روش هنوز هم کامل نیست و هر روز به تجربیات و دانش وی برای تکمیل آن اضافه می‌شود، ادامه داد: کتاب حاضر در بیشتر بخش‌ها به علومی که یک خواننده به آن‌ها نیاز دارد اشاره می‌کند و به تعریفی از آن‌ها بسنده کرده و تحقیق و بررسی بیشتر را به عهده علاقه مندان می‌گذارد.

یادآوری می‌شود سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان از ۲۳ تا ۳۰ بهمن ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی و با استقبال گلستانی برپا شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: