کتابخوانی مهمترین برنامه فرهنگی در سپاه پاسداران است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قزوین، مهدی صادق‌پور فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع) در قزوین، گفت: هفته عقیدتی و سیاسی سپاه فرصتی بود تا بتوان ابعادی مختلف از اندیشه شهید مطهری را به مردم و به خصوص پاسداران معرفی کرد.

وی افزود: سپاه پاسداران مجموعه‌ای فرهنگی است و اعتقاد ما بر این است که جز با کتابخوانی نمی‌توان به خودسازی و آماده‌سازی نفس رسید. از این رو در طی سال برنامه‌های فرهنگی متفاوت و گوناگونی با عناوین مختلف در حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی از آثار شهید مطهری، گفت: پاسداران و سربازان سپاه ناحیه امام سجاد (ع) در مسابقه کتابخوانی که به منظور گرامیداشت هفته عقیدتی، سیاسی سپاه برگزار شده بود، شرکت کردند. در طی این هفته برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی به صورت جدی در دستور کار قرار داشت و بیش از ۱۶۵ عنوان برنامه در این مدت در سپاه ناحیه امام سجاد (ع) برگزار شد.

صادق‌پور تصریح کرد: پاسداران و سربازان سپاه ناحیه امام سجاد (ع) در هفته عقیدتی و سیاسی سپاه در مسابقه بزرگ کتابخوانی این ناحیه که در خصوص آثاری از شهید مطهری برگزار شده بود، شرکت کردند. یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی در سپاه برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با تخفیف مناسب برای علاقمندان است و به منظور بهره‌مندی هرچه بیشتر پاسداران و سربازان این مجموعه در طی سال با برگزاری مسابقات مختلف بن تهیه کتاب به برگزیدگان اهدا می‌شود.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، مسابقات کتابخوانی و برنامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب از برنامه‌هایی است که به صورت دائمی در سپاه ناحیه امام سجاد (ع) برگزار می‌شود و در این هفته نیز به صورت خاص مورد توجه قرار گرفته است. در هفته عقیدتی سیاسی سپاه نمایشگاهی از آثار شهید مطهری در مصلای نماز جمعه شهر اقبالیه به همت خواهران پایگاه بسیج این شهرستان برگزار شد. پس از این هفته از برگزیدگان این مسابقه تجلیل به عمل خواهد آمد.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع) در قزوین همچنین با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه مطالعه در این مجموعه گفت: بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در ایستگاه مطالعه این مجموعه در اختیار علاقمندان قرار گرفته و کتابخوانان با مراجعه به آن، می‌توانند از کتب در دسترس قرار داده شده، استفاده کنند. همچنین در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک کتابخانه سپاه را دایر کنیم.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: