کاهش ۲۰ درصدی بودجه کمیته‌های نمایشگاه سی‌‌و‌دوم

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از ستاد خبری سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، قادر آشنا در این نشست با اشاره به تعداد نیروهای انسانی و بودجه نمایشگاه در دوره پیش گفت: براساس گزارش نهایی در سی‌و‌یکمین نمایشگاه کتاب تهران تعداد ۱۳۵۰ نیروی انسانی به فعالیت مشغول بودند و این عدد امسال به تعداد قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های این دوره از نمایشگاه کتاب تهران جلسه‌ای با هیات امنای موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار کردیم و هیات امنا اصرار داشتند که در این دوره از نمایشگاه بر‌اساس بودجه مصوب حرکت کنیم زیرا با توجه به شرایط موجود، منبعی برای تامین بودجه مازاد وجود ندارد.

آشنا خاطر نشان کرد: براساس این مصوبه و با توجه به تجربه‌های سی‌و‌یک دوره گذشته، پیش‌نویس مالی برای هر بخش را مشخص کردیم که به کمیته‌ها ابلاغ شدند تا مدیران کمیته‌ها با توجه به بودجه اعلامی نسبت به ارایه برنامه‌های خود اقدام کنند. بر اساس این پیش‌نویس، به طور میانگین هزینه‌های هر کمیته ۲۰ درصد کاهش یافته است. البته این کاهش بودجه به معنای کاهش کیفیت نیست.

همچنین مهدی اسماعیلی‌راد در این جلسه با اشاره به کاهش بودجه و نیرو در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: هر ساله کمیته اجرایی بیشترین میزان بودجه و نیروی انسانی را به خود اختصاص می‌دهد اما امسال با سیاست‌های در نظر گرفته بسیاری از این نیروها و بخش‌های غیر ضروری حذف شدند. حتی قرار شد در جانمایی کمیته‌ها حتی‌المقدور از برپایی چادر پرهیز کنیم و تنها در بخش دانشگاهی است که احتمال برپایی چادر وجود داد.

وی ادامه داد: امیدوارم مدیران کمیته‌های مختلف در بازه زمانی موجود هر چه سریع‌تر با توجه به جدول زمان‌بندی برنامه‌های خود را در کمیسیون معاملات به تصویب برسانند.

در ادامه جلسه ایوب دهقانکار با اشاره به کاستی‌های بودجه سال جدید و ضرورت کاهش هزینه‌ها در نمایشگاه کتاب تهران گفت: مدیران باید تلاش کنند براساس واقعیات موجود و بودجه‌ای که در اختیار است نسبت به برنامه‌ریزی اقدام کنند. حذف بخش‌ها و یا ادغام آن‌ها به معنای کاهش کیفیت نیست بلکه مدیران نمایشگاه با توجه به تجربیات چندین ساله خود باید در برگزاری هر چه باشکوه‌تر نمایشگاه همت کنند.

وی وعده داد: به زودی از طریق کمیته روابط عمومی بودجه مصوب برای برگزاری نمایشگاه و مواردی درباره آن به اطلاع رسانه‌ها خواهد رسید.
 
در دومین جلسه شورای برنامه‎ریزی سی‌و‌دومین نمایشگاه کتاب تهران قادر آشنا، ایوب دهقانکار، مهدی اسماعیلی‌راد، احد رضایی، احمد شاکری، احمد کمالی‌نژاد، محسن عموشاهی، محمد خلج، داریوش رضوانی، حسین صفری، علی فریدونی، رضا بصیریت، سید رفیع احمد جواهری و سید‌محمد طباطبایی‌حسینی حضور داشتند.   

این مطالب را به اشتراک بگذارید: