«چهل کلاغ» با حضور جواد مجابی افتتاح می‌شود

فرشته احمدی؛ نویسنده در گفت‌‌‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره تاسیس کتاب‌‌فروشی «چهل کلاغ» بیان کرد: من به همراه سه تن از دیگر همکارانم محمد حسینی،‌ امین حسینیون و جواد ماه‌زاده بعد از سال‌ها فعالیت به‌عنوان مولف، کارشناس نشر و همچنین همکاری با ناشران مختلف با فکر آغاز یک فعالیت مستقل، حدود یک سال پیش مجوز چاپ کتاب با عنوان «چهل کلاغ» را دریافت کردیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های کتاب‌فروشی چهل‌کلاغ افزود: جمعه (۲۴ اسفند‌ماه) با حضور اهل قلم و فرهنگ افتتاح می‌شود. این کتاب‌فروشی در فضای ۲۵۰ متری و بیش از پنج‌هزار عنوان کتاب به علاقه‌مندان به کتاب علاوه بر فروش کتاب امکانات متنوع از‌جمله ایجاد فضا برای گفت‌وگو با مولفان و مترجمان فراهم کرده است.. جواد مجابی، از‌جمله مهمانان ویژه آئین افتتاح است. مقرر شده تا تابلو‌های این هنرمند به نمایش گذاشته شود. 
          
احمدی با تاکید بر وضعیت اقتصادی نامطلوب فعلی جامعه ادامه داد: شاید بسیاری با توجه به اوضاع اقتصادی براین عقیده باشند که آغاز یک فعالیت اقتصادی،‌‌ با ریسک بالایی همراه خواهد بود، اما انگیزه موسسان کتابفروشی «چهل کلاغ» مانع از تاثیر‌گذاری وضعیت فعلی شده است.
tiktok takipçi satın al

این نویسنده افزود: تاکید دارم استقلال فکر و رای، مهم‌ترین انگیزه برای تاسیس یک انتشارات و کتابفروشی جدید بود و همگی براین عقیده هستیم همواره جامعه دچار مشکلاتی بوده و وقتی می‌خواهیم بمانیم و فعالیت داشته باشیم، باید با تلاش و تکاپو بتوانیم بر شرایط دشوار غلبه کنیم. موفق شدن و یا نشدن نشر و کاتابفروشی «چهل‌کلاغ» به میزان فعالیت و تلاش خودمان، موقعیت و شانس و اقبال و یا مزاحمت‌ها و همراهی‌ دیگران بستگی دارد.

وی درباره چشم‌انداز فعالیت چهل کلاغ گفت: مدعی نیستیم که همه مسائل و مشکلات نشر ایران را می‌دانیم. معتقدیم که مشکلات صنوف مختلف، فقط به فعالان صنف مربوط نیست بلکه در بسیاری اوقات به مسائل زیر‌بنایی و زیرساختی ارتباط دارد. تلاش می‌کنیم گزیده‌کار باشیم به این معنا که در انتخاب، چاپ کتاب و شیوه ارائه کتاب عجله نخواهیم کرد. بنابراین تلاش می‌کنیم نشر و فروشگاه برخط «چهل کلاغ» به اصطلاح بین مخاطبان صاحب شخصیت، آرم و نشان خاص باشد.

نویسنده کتاب «پری فراموشی» بیان کرد: تلاش می‌کنیم با استفاده از تجارب سال‌ها فعالیت در حوزه نشر با مخاطب همسو باشیم و با ارائه پیشنهادات قابل‌توجه اعتماد مخاطبان را جلب کنیم.
 
احمدی درباره حیطه فعالیت نشر «چهل‌کلاغ» گفت: در فروشگاه نیز در حوزه‌های مختلف، کتاب ارائه خواهد شد. تلاش می‌کنیم فروشگاه چهل‌کلاغ را به پاتوق کتاب‌دوستان تبدیل کنیم. فروش لوازم‌التحریر، منابع کمک آموزشی و همچنین پیش‌بینی کافه کتاب از‌جمله دیگر فعالیت‌های فروشگاه چهل‌کلاغ است. علاوه براین فروشگاه آنلاین نیز  به مثابه قلب این مجموعه به مخاطبان خدمات ارائه خواهد کرد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: