چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم افتتاح شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم و سومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان این استان، عصر امروز پنجشنبه (۱۲ دی ماه) با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در محل دائمی نمایشگاه‌های قم واقع در خاکفرج برگزار شد.

بهرام سرمست، استاندار قم، حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران استان، سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، قادر آشنا مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مرتضی حیدری فرماندار قم، هادی قبادی مسئول دفتر نمایندگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در استان قم، حجت الاسلام امیرعطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم، حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران استان و جمعی از مسئولان استانی و فعالان عرصه کتاب در این مراسم حضور داشتند.

بالغ بر ۵۷۰ ناشر برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده بودند اما به سبب کمبود زیرساخت‌ها در نهایت حضور ۳۴۱ ناشر در نمایشگاه قطعی شد که در ۲۴۰ غرفه و در دو سالن مجزا ساماندهی شده‌اند و بالغ بر ۹۰ هزار عنوان کتاب را عرضه می‌کنند.

در کنار نمایشگاه کتاب استان قم، سومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در سالنی مجزا برپا شده و۳۴ ناشر برجسته کودک و نوجوان در آن حضور دارند.

برای تسهیل در خرید کتاب از نمایشگاه توسط مردم، با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اعتباری معادل ۵۰۰ میلیون تومان در قالب بُن کارت خرید ازسوی بانک عامل نمایشگاه اختصاص یافته است که در ایام برپایی نمایشگاه در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد که با احتساب تخفیف ۱۰ درصدی ناشران جمعا ۳۰ درصد تخفیف برای علاقه‌مندان محسوب خواهد شد.

بازید عمومی از چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم از فردا جمعه ۱۳ دیماه دایر خواهد بود و علاقه‌مندان هر روز از ساعت ۱۵ الی ۲۲ می‌توانند از نمایشگاه بازدید کنند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: