پنجمین جشنواره شعر طنز نوشخند برگزیدگان خود را شناخت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، اختتامییه پنجمین جشنواره شعر طنز نوشخند عصر روز سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه با حضور جمعی از شاعران، هنرمندان، مسئولان استانی و علاقه‌مندان به شعر در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایلام برگزار شد.

در ابتدا، عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ضمن خیر مقدم به مهمانان حاضر در مراسم، گفت: خوشبختانه جشنواره شعر «نوشخند» با تلاش و جدیت شورای شعر و ادب استان و استقبال علاقه‌مندان به شعر به پنجمین دوره خود رسید و الحمدالله هرسال شاهد رشد کمی و کیفی آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره هستیم.

در ادامه، برگزیدگان این جشنواره در دو بخش کُردی و فارسی به شعرخوانی پرداختند و سپس ظاهر سارایی از شاعران مطرح ایلام به عنوان مهمان ویژه چند شعر را به حضار تقدیم و احمد ولی‌بیگی خواننده ایلامی نیز قطعه موسیقی کُردی «شیرین» را اجرا کرد.
 

آکو حسین‌پور دبیر اجرایی جشنواره در گفت‌و‌گوی کوتاهی با خبرنگار ایبنا گفت: در مجموع ۴۰ اثر از شاعران طنزپرداز استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که داوران در بخش کُردی سه نفر را برگزیده و دو نفر را شایسته تقدیر، و در بخش فارسی هم چهار نفر را شایسته تقدیر دانستند.

وی با بیان اینکه زبان کُردی در ایلام جایگاه رفیعی دارد، گفت: خوشبختانه در بخش کُردی شاهد آثار فاخری بودیم که المان‌های شعر طنز را به خوبی رعایت کرده بودند.

فرهاد شاهمرادیان از داوران این جشنواره نیز ضمن شعر‌خوانی، بیانییه هیئت داوران جشنواره را قرائت کرد که در آن به ضرورت برگزاری کارگاه‌های تخصصی شعر طنز جهت ارتقا سطح کیفی جشنواره در سال‌های آتی اشاره شده بود.

وی برگزیدگان جشنواره را به شرح ذیل اعلام کرد:

بخش کُردی:
ابراهیم هدایتیان
احمد شاهمرادیان
امید ظاهری
سمیه مهری
زیبا یوسفی

بخش فارسی:
پویا صداقت
مهرشاد شیخ‌محمدی
یلدا نیکوسرشت
سمیه رستم پور

پایان‌بخش این مراسم اهدای جوائز به برگزیدگان جشنواره بود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: