«وضعیت بی‌عاری» دنبال چگونگی انسان ماندن در هیاهوی عصر مدرن

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، «وضعیت بی‌عاری» در مورد انسان‌هایی است که به دور از هیاهوی انقلاب و جنگ دنبال جای دنجی هستند برای زندگی. داستان عشقی است بین دو فرهنگ و دو دین که به دور از تمام مشکلات، انسانیت را جستجو می‌کنند. «وضعیت بی‌عاری» چرایی چالش‌ها را بررسی نمی‌کند، بلکه دنبال چگونگی انسان ماندن در میان این همه هیاهو است.

«وضعیت بی‌عاری» پیرو مکتب جنوب است و داستانی به شدت اقلیمی است که در ۳۲۰ صفحه از زبان ۱۱ راوی روایت می‌شود و به استیصال مادری می‌پردازد که بین میهن و شعائر دینی و فرزندانش باید یکی را انتخاب کند.

از جمله بخش‌های جذاب رمان پرداختن به پیروان دین «صابئین مندائی» است که در ایران زندگی می‌کنند و ارتباط‌شان با مسلمانان، انقلاب و جنگ دیده می‌شود.

حامد جلالی نویسنده این اثر متولد ۱۳۵۴ از قم است. او مترجمی زبان خوانده و مسئولیت دبیری تحریریه فصلنامه تخصصی ادبیات و هنر آفرینه را بر عهده دارد. جلالی علاوه بر فعالیت در حوزه ادبیات داستانی سابقه کارگردانی، نمایشنامه نویسی و چهره‌پردازی در تئاتر و تلویزیون را هم در کارنامه خود دارد. علاوه بر نوشتن داستان کوتاه و دریافت جوایز متعدد داستان نویسی، «وضعیت بی‌عاری» اولین تجربه وی در زمینه رمان نویسی است.

«وضعیت بی‌عاری» از سوی انتشارات شهرستان ادب در پاییز ۹۷ با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در ۳۱۰ صفحه و قیمت ۳۸ هزار تومان به چاپ رسیده است.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: