وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد یزد شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، با توجه به انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، برنامه‌های هفته کتاب از این شهر آغاز شده و با همکاری بیش از ۷۰ نهاد، تشکل و سازمان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مسجد روضه محمدیه، ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره۹ و شهدا، به مقام شامخ سومین شهید محراب آیت‌الله شهید صدوقی ادای احترام کرد.

صالحی در ادامه با آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امام جمعه یزد دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار با اشاره به اینکه یزد امسال به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده است، به بیان توضیحاتی در ارتباط با برنامه های هفته کتاب پرداخت.

همچنین آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این دیدار با تاکید بر اینکه مسئله فرهنگ باید بیش از پیش در جامعه مورد توجه قرار گیرد، گفت: مسئولان باید نسبت به مسائل فرهنگی جامعه به ویژه فرهنگ دینی توجه بسیار ویژه‌ای داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه گفت: امروز در جامعه ما آنگونه که باید و شاید به بحث مطالعه توجه لازم صورت نمی‌گیرد و مردم کمتر وقت خود را به کتاب‌خوانی می‌گذرانند؛ این موضوع باید با فرهنگ‌سازی برطرف و زمینه افزایش مطالعه در بین مردم فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: موضوع بعدی که باید به آن توجه لازم صورت گیرد، بحث توجه به مباحث قرآنی است و همه مسئولان فرهنگی و دینی باید نسبت به این موضوع هم اقدامات لازم را انجام دهند.

در این دیدار محمدعلی طالبی استاندار یزد، سیدعلی غیاثی ندوشن مدیرکل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و حجت‌الاسلام حسین زارع‌زاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی می‌کردند.

یادآوری می‌شود، حضور در همایش تجلیل از کتابداران در محل سالن دانشکده حضرت رقیه (س) یزد، دیدار با اهالی فرهنگ و هنر یزد در محل سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله برنامه‌های دیگر سفر سه‌روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به یزد است.

همچنین آئین پایانی جشنواره مکتوب رضوی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خانه فرهنگ صدوقی برگزار می‌شود.

حضور در جشن بهار مهربانی در محل گذر فرهنگ و هنر (مازاریها)، حضور در شهرستان ابرکوه و روستای رییس آباد ابرکوه، بازدید از سرای نقالی و دیدار با هنرمندان ابرکوه و پیشکسوتان فرهنگی ابرکوه از جمله برنامه‌های صالحی در ابرکوه است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: