نیازمند فضاهای مناسب مطالعه در بوستان‌ها و فضاهای عمومی میامی هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، نشست مسئولان شهرستان میامی در کتابخانه عمومی الغدیر این شهر برگزار شد.

عباس طاهران‌پور معاون فرماندار شهرستان میامی در این نشست ضمن بیان اینکه برای مطالعه، باید فضاهای مناسبی در بوستان‌ها، پارک‌ها و فضاهای عمومی ایجاد شود، گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه کتاب و کتاب‌خوانی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برنامه‌های متنوع فرهنگی در حال برگزاری است، گفت: جوانان باید از این برنامه‌ها استفاده کنند.

معاون فرماندار شهرستان میامی با تأکید بر اینکه میزان پیشرفت هر کشوری در گرو نشر و مطالعه کتاب است، افزود: برای ترویج فرهنگ مطالعه همه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه نهادهای فرهنگی باید تلاش کنند.

طاهران‌پور با بیان اینکه فعالیت در کتابخانه یک توفیق الهی است، گفت: کتابداران نقش بسزایی را در جامعه ایفاء می‌کنند.

معاون فرماندار شهرستان میامی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌های بسیار مطلوبی در حوزه عمرانی و تجهیزات کتابخانه‌ها این شهرستان از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی بودیم گفت: محیط کتابخانه  در جذب مخاطبان بسیار مهم است.

وی بابیان اینکه مطالعه موجب آرامش انسان می‌شود، عنوان کرد: کتاب هیچ جایگزینی برای خود ندارد.

در ادامه عباسعلی اصغری مسئول دفتر نماینده و رئیس شورای شهر میامی نیز با اشاره به فعالیت شبکه‌های اجتماعی گفت: باید از فضاهای مجازی برای ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی مردم با ارائه خدمات کتابخانه‌ها استفاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ یک وظیفه همگانی است، عنوان کرد: اگر هر دستگاه اجرایی نسبت به سهم خود در زمینه‌ اطلاع‌رسانی و تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی گام بردارد، شاهد رشد چشمگیر شاخصه‌های کتاب و کتاب‌خوانی خواهیم بود.

اصغری با بیان اینکه کتابخانه‌ها متولیان انتقال میراث فرهنگی و دانش‌های نهفته از قرن‌های گذشته تا به امروز هستند افزود: کتاب‌ها افق دید انسان را گسترش می‌دهد.

در ادامه کمال ترابیان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی نیز با اشاره به اینکه فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در حال برگزاری است، افزود: خوشبختانه کودکان و نوجوانان استقبال چشمگیری از این برنامه‌های فرهنگی می‌کنند.

وی نقش خانواده را در توسعه کتاب و کتاب‌خوانی مهم خواند و یادآور شد: والدین باید از دوران کودکی فرزندان خود را با محیط کتابخانه آشنا کنند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: