نویسنده داستان‌های دکتر هو درگذشت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، ترانس دیکس نویسنده انگلیسی داستان‌های کودک و بسیاری از قسمت‌های رمان دکتر هو در سن ۸۴ سالگی از دنیا رفت. دکتر هو نویسنده‌های دیگر هم دارد که دیکس مشهورترین آن‌هاست.
 
دکتر هو سریال علمی تخیلی پربیننده ساخت شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی است. این سریال که نمایش آن از ۱۹۶۳ آغاز شده، تاکنون در چندین مجموعه به نمایش درآمده‌ است. دکتر هو امروزه به یکی از نشانه‌های فرهنگ معاصر بریتانیایی تبدیل شده ‌است.

به گفته ناشر داستان‌های دکتر هو قرار است داستان کوتاهی از این مجموعه نوشته ترانس دیکس به زودی چاپ شود. این داستان «نجات خود» نام دارد که چند ماه پیش نوشتن آن توسط دیکس تمام شده بود.
 
دیکس به عنوان ویراستار اصلی داستان‌های نوشته توسط نویسندگان دیگر مجموعه دکتر هو نیز برای ناشر این مجموعه داستان فعالیت می‌کرد. وی همچنین در نوشتن برنامه‌های تلویزیونی علمی تخیلی شبکه بی‌بی‌سی نیز یکی از پیشگامان بود.
 
از مجموعه‌های داستانی دیگر نوشته شده توسط دیکس که بیشتر آنها در ژانر داستان کودک جای می‌گیرند، می‌توان از مشهورترین آنها به حادثه هرم و ترانسیلوانیا اشاره کرد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: