نخستین حضور موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی استانبول

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، این نمایشگاه با حضور یاسین اکتای، مشاور فرهنگی رئیس جمهور ترکیه، مدیرکل فرهنگ و توریسم استانبول، رئیس اتحادیه ناشران ترکیه از ششم مهرماه در شهر استانبول افتتاح شد.

این نمایشگاه با حمایت اتحادیه ناشران ترکیه، انجمن بین‌المللی انتشارات کتب عربی و شهرداری استانبول ترکیه و حمایت رسانه خبرگزاری آناتولی در منطقه ینی‌کاپی برگزار شده و ۹ روز ادامه خواهد یافت.

هر روز در حاشیه این نمایشگاه سمینارهای فرهنگی، هنری، میزگردها، کنسرت‌ها و نمایشگاه‌های نقاشی برگزار می‌شود. در نمایشگاه امسال تمرکز بیشتر بر فعالیت‌ها و سمینارهای فرهنگی بوده و بخش کودک و نوجوان نیز فعال است. علاقه‌ به زبان عربی طی سال‌های اخیر در ترکیه به‌ویژه میان دانشجویان رو به افزایش بود و این نمایشگاه برای آن‌ها فرصت خوبی خواهد بود.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای نخستین‌بار در این دوره از نمایشگاه کتاب حضور یافته است. انتشارات سوره مهر و انتشارات خدمت ماندگار نیز در این غرفه حضور دارند. در این دوره ۳۳۰ عنوان کتاب به زبان عربی از انتشاراتی مانند سمت، مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سوره مهر، فاتحان، بعثت، بوستان کتاب، دانشگاه تهران، به نشر، حکمت، سفیر اردهال، براق، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، زین‌العابدین و … در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

شایان ذکر است در اولین روز از نمایشگاه، یاسین اکتای، مشاور فرهنگی رئیس جمهور ترکیه، رئیس اتحادیه ناشران ترکیه و سایر مقامات حاضر، از غرفه ایران بازدید و بر گسترش همکاری های فرهنگی بین دو کشور تاکید داشتند.

نمایشگاه مذکور بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی عربی در ترکیه و بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی در خارج از کشورهای عربی بوده و در منطقه ینی‌کاپی شهر استانبول برگزار شده است.

سال گذشته از چهارمین نمایشگاه که در همین منطقه، منطقه ینی‌کاپی برگزار شده بود، حدود ۶۳ هزار نفر از آن بازدید کردند که امسال انتظار می‌رود بیش از ۷۰ هزار نفر از آن بازدید کنند.

گفتنی است اولین نمایشگاه کتاب‌های عربی در استانبول ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ برگزار شده بود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: