«نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر» نقالی می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، در اولین برنامه از نشست‌هاى نقالی كتاب در قم، رضا مصطفایی به نقالی کتاب «کفش باز» اثر فیل نایت با ترجمه مریم علیزاده پرداخت و امروز دوشنبه ۲۰ اسفند و در دومین نشست هم با کتاب «نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر» اثر دن آریلی را نقالی خواهد کرد. این نشست‌ها با همكارى مدرسه هنر و معمارى ایوان خانه مهر و کتاب گارسه و کافه چمدون در شهر قم برگزار می‌شود.
 
دن آریلی، اقتصاددان رفتاری با یک سری آزمایش‌های روشنگرانه و اغلب شگفت‌انگیز بر این تصور عمومی که ما اصولاً به شیوه‌های خردمندانه عمل می‌کنیم، خط بطلان می‌‍‌کشد. آریلی با در هم آمیختن تجربه روزمره و پژوهش‌های تحول‌برانگیز، نشان می‌دهد که چگونه توقعات، عواطف، هنجارهای اجتماعی، و دیگر نیروهای نامریی و گویی نامنطقی، توانایی تعقل ما را به بیراهه می‌کشاند. ما قادر نیستیم که اثرات ژرف عواطف‌مان را برآنچه که می‌خواهیم درک کنیم و برای آنچه که داریم ارزش اضافی قایل می‌شویم. اما این رفتارهای گمراه‌کننده نه تصادفی‌اند نه بی‌مفهوم. آن‌ها اسلوب‌مندند و قابل پیش‌بینی و ما را به‌طور پیش‌بینی‌پذیری نابخرد می‌سازند.
 
چاپ ششم «نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر» اثر دن آریلی از سوی انتشارات مازیار با ترجمه رامین رامبد در سال ۹۷ روانه بازار کتاب شده است.
 
نشست «نقالی کتاب» امروز دوشنبه ۲۰ اسفند ماه ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالاریه، مجتمع تجاری اریکه ملل، کتاب گارسه برگزار خواهد شد.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: