مشارکت ۱۵هزار باشگاه و ۲۰۰هزار عضو در سومین جام باشگاه‌های کتابخوانی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ابراهیم حیدری در اختتامیه سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک نوجوان که صبح امروز؛ دوشنبه ۱۴ اسفندماه برگزار شد، بیان کرد: جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان سال ۱۳۹۵ و هم‌زمان با حضور سیدعباس صالحی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفت.
 
وی افزود: نخستین دوره این رویداد با مشارکت ۱۵ شهر و تشکیل ۲۰۰۰ باشگاه برگزار شد. دومین دوره با نگاه آسیب‌شناسانه دوره نخست، مشارکت ۵۰۰۰ باشگاه و ۶۰هزار عضو را شاهد بودیم. سومین دوره نیز ۱۷۴۶ شهر با ۱۵هزار باشگاه و ۲۰۰ هزار عضو برگزار شد.
 
حیدری با اشاره به تخصیص یارانه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اعضای باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان ادامه داد: از جمله اهداف برگزاری رویداد جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان پرورش روحیه انتقادی، مطالعه گروهی کتاب و تقویت اعتماد به نفس و همچنین تمرکززدایی از فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
 
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی گفت: با توجه به سیاست‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از رویکردهای اصلی در این دوره واگذاری بخشی از امور اجرایی به مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها بود.
 
حیدری افزود: بعد از داوری آثار در مراکز استان‌ها، ۳ یا ۴ اثر به تهران ارسال شد. بعد از چند مرحله داوری برگزیده‌ها در ۴ بخش انتخاب شدند.
 
وی در پایان با اشاره به اهمیت طرح دوشنبه‌های کتابخوانی بیان کرد: امیدواریم با همکاری سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش طرح دوشنبه‌های کتابخوانی در مهدهای کودک سراسر کشور جدی‌تر دنبال شود.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: