مجلس یادبود محمدجواد صاحبی برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، مراسم یادبود هفتمین روز درگذشت مرحوم محمدجواد صاحبی، رئیس انجمن ادیان و مذاهب اسلامی حوزه علمیه قم و رئیس شورای دین پژوهان کشور عصر روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه با حضور آیت‌الله سیداحمد خاتمی، مسئولین کشوری و استانی و اقشار مختلف مردم در مسجد الغدیر شهر قم برگزار شد.
 
در این مراسم پس از قرائت قرآن و مرثیه سرایی به مناسبت وفات حضرت ام‌البنین (س)، حجت‌الاسلام و المسلمین زارع در سخنانی با اشاره به تفاوت انسان با سایر موجودات گفت: قدرت تفکر وجه تفاوت انسان با سایر موجودات است. اگر خودیت کنار رود، نفس اماره و چشم و زبان کنترل می‌شود و تدریس و تعلیم از دورترین نقاط محقق می‌شود.

وی افزود: علامه طباطبایی در تفسیر المیزان به کرامت خاص خدا به انسان اشاره می‌کند و آن را به افسر عقل تعبیر می‌کند و می‌فرمایند این عقل است که اگر در زندگی کسی حاکم شود، نفس او را در بند می‌کند. استاد محمدجواد صالحی از این موهبت الهی برخوردار بود.
 
این خطیب حوزوی بیان کرد: اگر شخصی ظاهر و باطن و دل و جسمش پر از ایمان و یقین شود، شخصیتش همتای کسی می‌شود که پیامبر (ص) فرمود امروز علی (ع) تجسم همه ایمان است و این ویژگی را برای حضرت زهرا (س) نیز به کار برده‌اند.
 
وی ابراز کرد: پیامبر می‌فرمودند،‌ حب فاطمه (س) در صد جا به درد انسان می‌خورد، دکتر محمدجواد صاحبی هم از دوستان حضرت زهرا (س) بود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین زارع به فعالیت‌های مرحوم صاحبی هم اشاره کرد و گفت: مبارزات مرحوم صاحبی در قبل از انقلاب و فعالیت‌های جهادگونه ایشان در بعد از انقلاب منشا خدمات بزرگی بود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: