قدیانی: دغدغه‌ام آموزش مسائل مالی به کودکان بود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه ۱۷ جلدی کتاب «داستان‌های سواد مالی» برای کودکان، پنج‌شنبه ۹ اسفندماه در باغ کتاب تهران برگزار شد. در این مراسم کودکان و خانواده‌ها، به تماشای نمایش کودکانه «کاش پول‌هایم را جمع می‌کردم» نشستند و با کتاب‌های سواد مالی آشنا شدند.
 
در این مراسم، که با حضور مهمانانی از خانواده بزرگ بازار سرمایه‌ برگزار شد، نادر قدیانی، رئیس انتشارات قدیانی، ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع خانواده‌های مشتاق آموزش سواد مالی به کودکان، گفت: در نیم‌قرن تجربه نشر کودک در کشور و با کارنامه انتشار بیش از ۳۰۰۰ جلد، همیشه دغدغه این را داشتم که مسائل مالی را چگونه باید به کودکان منتقل کرد؟ جسته و گریخته کتاب‌ها و ابزارهای مختلفی در بازار پیدا می‌شد. اما حدود دو سال پیش که با آکادمی هوش مالی آشنا شدم احساس کردم به این هدف نزدیک شده‌ام.

وی افزود: در جلسات مختلفی که با کارشناسان این مجموعه برگزار شد و بعد از رتبه‌بندی بیش از هزار کتاب آموزش سواد مالی معتبر در جهان، در نهایت این مجموعه به تأیید رسید و با دقت و ظرافت بسیاری ترجمه و ویراستاری شد. در عین حال که امانت داری متن اصلی نویسنده رعایت شد، اما تغییرات لازم، چه در زمینه متن و محتوا و چه در زمینه تصویرنگاری انجام شد. سری دوم کتاب‌ها برای رده سنی چهارم تا ششم ابتدایی است که تا آخر بهار منتشر خواهد شد.
 
کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی، نیز در سخنانی از اهمیت آموزش سواد مالی به کودکان و معرفی مجموعه کتاب‌ها پرداخت و گفت: «سواد مالی» به کودکان می‌آموزد چرا و چطور پس‌انداز کنند. چگونه با سرمایه‌گذاری، هم ارزش پول‌شان را حفظ کنند و هم در آبادانی کشورشان مشارکت داشته باشند، با راه‌های درست کسب پول و درآمد آشنا شوند، از کودکی به کارآفرینی و ارزش‌آفرینی بپردازند. با محدود بودن پول و نامحدود بودن خواسته‌ها آشنا شوند.
 
وی افزود: از آنجا که داستان‌‌گویی یکی از بهترین شیوه‌های آموزشی به کودکان محسوب می‌شود، این مفاهیم به شیوه‌ای جذاب و در قالب مجموعه ۱۷ جلدی داستان‌های آموزش سواد مالی منتشر شده است. این مجموعه، از میان پرفروش‌ترین و معتبرترین کتاب‌های داستانی سواد مالی در جهان، توسط «آکادمی هوش مالی» انتخاب و ترجمه شده و به وسیله انتشارات قدیانی انتشار یافته ‌است.
 

در پایان این مراسم قلک‌های «گاو حنایی» نماد سواد مالی ایرانی- اسلامی است به کودکان اهدا شد و کودکان با مترجم و ویراستار کتاب‌ها، عکس یادگاری گرفتند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: