فردا آخرین مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره استانی شعر آیینی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، نعمت الله قنبری نیکدل گفت: دوستداران شرکت در این جشنواره برای ارسال آثار خود به این جشنواره فقط تا فردا نجشنبه ۱۴ شهریورماه فرصت دارند.

وی با بیان اینکه جشنواره قرار است هشتم مهر به میزبانی گرمسار برگزار شود، افزود: نخستین جشنواره استانی «شعر آیینی» با همکاری معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، انجمن شعر و ادب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار و موسسه فرهنگی هنری خط سپید کاغذ گرمسار در مجتمع فرهنگی هنری خورشید تابان گرمسار برگزار خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمسار عنوان کرد: به پاس بالندگی شعر آئینی در چهار دهه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و رویکرد شاعران متعهد به مقوله هایی همچون پایداری، بیداری، آزادگی و آفرینش آثار ارزشمند و ماندگار، هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی و شکوفایی ظرفیت‌ها، افزایش و مستندسازی تولیدات ادبی، جریان‌سازی ادبی با رویکردهای ارزشی، ترویج فرهنگ و بینش معنوی در آفرینش های ادبی و ارتقای سطح کیفی تولیدات ادبی است. 

قنبری نیکدل ادامه داد: این جشنواره به‌صورت استانی و بدون محدودیت سنی برگزار خواهد شد و قالب شعری جشنواره نیز آزاد است. 

وی تصریح کرد: موضوعات جشنواره به دو بخش کلی و ویژه تقسیم می شود که بخش کلی آن موضوعاتی مانند توحید، قرآن و عترت، سیره ائمه و معصومین، مناقب و مراثی حضرات معصومین (ع)، نماز و نیایش و فرهنگ ایثار و شهادت را در بر می گیرد. 

قنبری نیکدل انتظار و مهدویت و موضوعات مرتبط مانند انتظار فرج و تاثیر آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ولایت و محبت امام زمان (عج)، نشانه‌های منتظران حقیقی، راز و نیاز با امام زمان (عج)، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در عصر انتظار و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در عصر انتظار را از موضوعات بخش کلی این جشنواره برشمرد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: