فراخوان مقاله بیست و چهارمین همایش ملاصدرا

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بنیاد حکمت اسلامی صدرا بر آن است تا بیست و چهارمین همایش از سلسله همایشهای بزرگداشت حکیم ملاصدرا را با موضوع «فلسفه و هنر» برگزار کند.
 

بدین وسیله از اساتید، صاحبنظران و پژوهشگران حوزه و دانشگاه دعوت می‌شود با ارائه مقاله درباره موضوعات پیشنهادی ذیل یا دیگر موضوعات مرتبط با این حوزه، در همایش شرکت نمایند. بدیهی است مقالات باید دارای محوریت فلسفی، رویکرد تبیینی و مضمون جدید باشند.

لطفاً مقالات خود را به نشانی siprin@mullasadra.org ارسال و در موضوع (subject) مرقوم کنید:

«مربوط به همایش خرداد ۹۹»
مهلت ارسال چکیده مقالات: ۹۹/۱/۱۶
مهلت ارسال اصل مقالات: ۹۹/۲/۲۳
برگزاری همایش: یکشنبه ۹۹/۳/۱۱

موضوعات پیشنهادی
۱. فلسفه و سرشت هنر
۲. مقام خیال در فلسفه و هنر
۳. کارکرد هنر در فلسفه
۴. هنر در سنت فلسفی اشراقی ۵. خوانش فلسفی آثار هنری ۶. هنر در برنامه «فلسفه و کودک»

در این فراخوان، علاوه بر مباحث نظری درباره هنر بنحو عام، تمامی شاخه‌ها و زیرمجموعه‌های هنر نیز مدنظر است، یعنی آنچه در سنت فلسفی ما از آن به «فن» یا «صناعت» تعبیر شده است؛ اعم از ادبیات، موسیقی، هنرهای ترسیمی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و… همچنین منظور از واژه «اشراقی» مکاتب و فلاسفه‌ای است که به روش اشراق در کسب حقیقت قائلند، نه مکتب «فلسفه اشراق» به طور خاص.

مقالات باید دارای ربط مستقیم به موضوع همایش، برخوردار از مضامین جدید و رویکردی تبیینی باشند و از نقل مکرر مطالب پیشین خودداری شود. مقالات توصیفی در اولویت دوم خواهند بود. مقالاتی که ارتباط مستقیم با محور علمی همایش نداشته باشند، ارزیابی نخواهند شد.

اولویت با مقالاتی است که بر مبنای فرهنگ و اندیشه ایرانی‌اسلامی به نگارش درآمده باشند. در موضوعات میان‌رشته ای تمرکز بر رویکرد فلسفی ضروری است.

امکان چاپ مقالاتی که با رعایت معیارها و محتوای علمی پژوهشی تألیف شده باشند، در نشریات علمی پژوهشی بنیاد حکمت اسلامی صدرا فراهم است. مقالات به رایانامه (ایمیل) siprin@mullasadra.org ارسال شود. لطفاً در بخش موضوع (subject) عبارت «مربوط به همایش خرداد ۹۹» درج شود.

در خلاصه و اصل مقاله لازم است: الف) عنوان مقاله؛ ب) ارائه کننده مقاله؛ ج) رتبه دانشگاهی یا سطح تحصیلات و محل اشتغال علمی نویسنده؛ د) آدرس کامل پستی، تلفن تماس، پست الکترونیک و نمابر نویسنده ذکر شده باشد. به مقالات فاقد اطلاعات کامل ترتیب اثر داده نخواهد شد.

خلاصه مقاله حداکثر ۲۰۰ کلمه و اصل مقاله حداقل ۳۰۰۰ و حداکثر ۷۰۰۰ کلمه باشد.
برای تایپ مقالات از نرم‌افزار word و قلم نازنین یا لوتوس ۱۴ استفاده شود و فایل word و PDF مقاله، هر دو ارسال شود.

ذکر دقیق و درست ارجاعات و کتاب‌شناسی کامل منابع در اصل مقالات ضروری است. درباره آثار ملاصدرا، لازم است ارجاع منطبق بر چاپ بنیاد حکمت اسلامی صدرا تنظیم شود. شرکت در همایش رایگان است.

ثبت‌نام برای حضور علاقمندان در همایش (مستمعین) اواسط فروردین ۱۳۹۹ از طریق پایگاه اینترنتی همایش انجام خواهد شد. گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها، مناطق آموزش و پرورش و دیگر نهادها نیز می‌توانند افراد متقاضی آن مرکز را کتباً به دبیرخانه همایش معرفی نمایند. حضور در همایش تنها با دریافت کارت دعوت از دبیرخانه امکانپذیر خواهد بود.

مقالات رسیده به دبیرخانه همایش برگشت داده نخواهد شد و بنیاد حکمت اسلامی صدرا حق استفاده از حقوق قانونی چاپ و نشر را دارد.

نشانی دبیرخانه:
تهران، بزرگراه رسالت، روبروی مصلای بزرگ تهران، مجتمع امام خمینی (ره)، ساختمان ۱۲؛ بنیاد حکمت اسلامی صدرا. صندوق پستی: ۶۹۱۹/۱۵۸۷۵
تلفن: ۸۸۱۵۳۲۲۱؛ نمابر: ۸۸۴۹۳۸۰۳؛ سامانه پیامکی: «۰۲۱۸۸۴۹۳۸۰۶» و ۰۹۱۹۹۹۰۳۴۲۵
رایانامه (ایمیل): siprin@mullasadra.org
پیامگیر در پیام‌رسان های سروش و ایتا: ۰۹۱۹۹۹۰۳۴۲۵/ @siprin
کانال خبری در پیام‌رسان های سروش و ایتا: @mullasadra_siprin
پایگاه اینترنتی: ww.mullasadra.org

این مطالب را به اشتراک بگذارید: