عاشورا از «شکوفه در پاییز» تا «جاده عشق»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، از میان کتاب‌های عاشورایی این ناشر همدانی، شش کتاب را برای معرفی انتخاب کرده‌ایم که در زیر از نظر مخاطبان می‌گذرد:

«غربت عشق» پاسخ به ۷۲ سوال مهم در مورد قیام عاشورا است که توسط محمود قاسمی تالیف شده است.
در آغاز این کتاب، مولف شرح داده است که سوالات طرح شده در این کتاب طی پروژه تحقیقاتی در محرم سال ۱۳۸۳ از یکصد نفر از طلاب علوم دینی، دانشجویان، دبیران آموزش و پرورش و جوانان جمع آوری شده و پس از پالایش و حذف موارد تکراری به نیت ۷۲ تن شهدای کربلا، ۷۲ سوال مدنظر قرار گرفته است. محمود قاسمی مخاطب «غربت عشق» را جوانان می‌داند. این کتاب در ۱۰۹ صفحه و به بهای ۹۰۰ تومان در تیراژ ۲۰۰۰ نسخه در سال ۱۳۸۴ چاپ شده است.

 
احمد حبیبیان شرحی بر زیارت عاشورا به نام «سلام بر خون خدا» نوشته است. این کتاب ۲۵ فصل و ۴۱۵ صفحه دارد و در سال ۱۳۹۷ در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۶ هزار تومان و با مشارکت موسسه فرهنگی قرآن و عترت (نهج البلاغه) استان همدان چاپ شده است.

 
حسین درخشنده (لامع) نبز شرحی منظوم بر زیارت ناحیه مقدسه سروده است که در سال ۱۳۹۶ با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۰ هزار تومان به چاپ رسیده است این کتاب «اشک آفتاب» نام دارد و دارای ۷۲ صفحه است.
 
«شوق زیارت در راه ولایت» در واقع یک راهنمای گردشگری دینی در عراق است که مولف این کتاب، حسینعلی سبحانی در مقدمه کتاب نوشته است:

 

«خاطرات سفر حقیر همراه دوستان در اربعین حسینی سال ۱۳۹۶ به عراق، به ترتیب اماکن زیارتی تنظیم گشته و سعی شده است که مختصرا به تاریخ شهرهای زیارتی اشاره شود و توضیح مختصری در فضائل زیارتگاه‌ها و اماکن مقدس داده شود. امید که راهنمای مختصری برای زوار اربعین حسینی و غیر اربعین حسینی باشد.» این کتاب در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۱۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۷ به چاپ رسیده است.

 
«شکوفه در پاییز» نتیجه کنگره شعر و نثر عاشورایی است که در آذر ماه ۱۳۸۸ برگزار شده بود. این کتاب توسط مجری کنگره یعنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان همدان گردآوری و در اسفند همان سال در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۲۵۰۰ تومان در ۱۹۰ صفحه چاپ شد. «شکوفه پاییز» دربرگیرنده آیین اختتامیه کنگره بوده است.

 
احمد حبیبیان کتاب دیگری را نیز با عنوان «جاده عشق» نوشته که گزارشی است از سفر وی به کربلا در اربعین ۱۳۹۳ (از ۱۶ آذر تا ۲۳ آذر).

«جاده عشق» با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۸ هزار تومان در ۱۳۲ صفحه به چاپ رسیده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: