«شیر دارخوین» رونمایی شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، در ابتدای این مراسم که شب چهارشنبه ۱۵ اسفندماه در تالار مرکزی شهر در قم نویسنده کتاب «شیر دارخوین» به علت شخصی خود برای پرداختن به زندگی شهید دل‌آذر اشاره کرد و گفت: با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم، متوجه شدم خیلی از خصوصیات اخلاقی شهید دل‌آذر مورد استقبال جوانان قرار گرفته است؛ همین مساله باعث شد زندگینامه ایشان را به‌صورت رمان بنویسم.
 
فاطمه دولتی نویسنده این اثر با بیان اینکه رمان «شیر دارخوین» برای مخاطب جوان و نوجوان نوشته‌ شده است، افزود: در میان شهدا به دنبال شهیدی بودم که ویژگی‌های خاصی برای نوجوانان داشته باشد. به نظرم شهید دل‌آذر یکی از شهدایی است که دارای شاخص‌های بارز و خاصی برای نوجوانان و جوانان بود.
 
نویسنده رمان «شیر دارخوین» ادامه داد: شهید دل‌آذر در سن ۱۹ سالگی رهبر یکی از تظاهرات انقلابی علیه رژیم پهلوی بوده که این نکته می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان و نوجوانان باشد.
 

دولتی با اشاره به فعالیت‌های شهید دل‌آذر در دوران پیش از انقلاب یادآور شد: تصمیم گرفتم در مورد زندگی یکی از شهدای شاخص استان قم رمان بنویسم و دو سال گذشته را به این کتاب اختصاص دادم تا سبک و روش زندگی شهید دل‌آذر را به مخاطب عرضه کنم.
 
وی به بخشی از زندگی این شهید پرداخت و گفت: زندگی شهید مملو از چالش است و من سعی کردم از میان این تنش‌ها، با استفاده از گره و تعلیق‌های داستانی آن‌ها را به مخاطب منتقل کنم. از جمله اقدامات شهید دل‌آذر این بوده که مدتی محافظت از خانه امام خمینی (ره) را در منطقه جماران بر عهده داشته است.
 
سردار عبدالله عراقی جانشین سابق فرمانده نیروی زمینی سپاه ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم، به همراهی خود با شهید دل آذر اشاره کرد و یادآور شد: یکی از بزرگ‌ترین افتخارات بنده این است که از عملیات رمضان تا بدر با شهید دل‌آذر هم‌سنگر بودم و از بودن در کنار این انسان وارسته و با تقوا رشد کردم.

به گفته وی، شهید جواد دل آذر یکی از فرماندهان خوش‌فکر، شجاع، مبتکر و طراح و اسوه استقامت و بردباری بود که با دیدن منطقه عملیاتی به‌راحتی نقشه عملیات را بازگو می‌کرد.
 

جانشین سابق فرمانده نیروی زمینی سپاه یکی از بارزترین خصوصیات اخلاقی این شهید را خوش‌اخلاقی برشمرد و افزود: خوش‌اخلاقی شهید دل آذر میان تمام همرزمان ضرب المثل بود. این شهیدِ باتقوا در تمامی عملیات‌ها با شادابی و خوش‌رویی به تقویت روحیه نیروها کمک می‌کرد.
 
سردار عراقی یکی از نیازهای جامعه را وجود افراد خوش‌ذوق و با ایمان مانند شهید دل‌آذر عنوان و تصریح کرد: شهدا با خون خود دین بزرگی را بر دوش ما گذاشتند و ما باید با پیروی از راه آنان این دین را به بهترین شکل ادا کنیم.
 
وی در پایان گفت: جامعه ما امنیت امروزش را مدیون خون شهدایی مانند شهید دل‌آذر و شهید زین‌الدین است که با نثار خون خود از جان، مال و ناموس این مملکت محافظت کردند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: