ششمین جشنواره نوشتار سینمایی فراخوان داد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی خانه سینما، ششمین جشنواره نوشتار سینمایی با هدف بهبود شرایط و ارتقای کیفیت سینمای ایران و در راستای تجلیل و تقدیر از منتقدان و نویسندگان برتر سینمایی، شناخت استعدادهای نو و ارج نهادن به نقد و نوشتار، در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می‌شود و داوری آثار را پیشکسوتان و خبرگان عرصه نقد و نوشتار سینمایی ، اساتید روزنامه نگاری و کارشناسان رسانه بر عهده خواهند داشت.
 
بخش اصلی شامل آثاری در قالب‌های
– نقد سینمایی
– گفت‌و‌گوی سینمایی                           
– گزارش سینمایی
– سرمقاله و یادداشت سینمایی
– ترجمه سینمایی
– مقاله تحلیلی سینمایی
است و آثار ارسالی در این بخش می‌توانند در حوزه سینمای حرفه‌ای و فیلم بلند، سینمای مستند و سینمای کوتاه باشند.
 
بخش جنبی هم شامل قالب‌های  
– نقد، گفت‌وگو و یادداشت در حوزه تلویزیون
– مجلات، سایت ها، بخش های سینمایی خبرگزاری ها، روزنامه ها و برنامه های رادیو تلویزیونی
– عکس، کاریکاتور، طنز است.
 
شرایط شرکت آثار در ششمین جشنواره نوشتار سینمایی به شرح زیر است:

۱٫کلیه آثاری که از نیمه دوم سال( اول مهرماه ) ۹۵ تا پایان بهمن ماه سال ۹۷ در نشریات و سایت ها  منتشر شده اند می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

۲٫ هر شرکت کننده می تواند حداکثر در ۲ رشته شرکت و در هر رشته حداکثر ۳ اثر ارسال کند. (اعم از رشته‌های بخش اصلی یا جنبی – هر نفر می تواند حداکثر ۶ اثر ارسال کند).

۳٫ متقاضیان باید نسخه پی دی اف یا لینک اثر منتشر شده و یا تصویر آن را روی سی دی یا دی وی دی به دبیرخانه جشنواره (دفتر انجمن) به آدرس تهران، خیابان بهار جنوبی، کوچه سمنان، پلاک ۲۹، خانه سینما تحویل داده یا به آدرس ایمیل info@mnciran.com ارسال نمایند.

۴٫ در صورت تشخیص شورای کارشناسی، این شورا می تواند از متقاضی بخواهد کپی اثر را به تایید و مهر رسمی روزنامه، سایت یا خبرگزاری و امضای مدیر مسئول یا سردبیر برساند.

۵٫ آثاری که بدون نام در خبرگزاری های رسمی منتشر شده باشند در صورتی مجاز به شرکت هستند که پیش از ارسال، به تایید بالاترین مقام خبرگزاری رسیده باشند.
۶٫ در صورتی که اثر، بدون نام یا با نام مستعار به چاپ رسیده باشد، نیازمند تایید مدیر مسئول یا سردبیر نشریه است.

۷٫ هر شرکت کننده (چه در بخش اصلی و چه جنبی) باید برای هر اثر فرم شناسنامه پر کند.

این فرم شامل نام و نام خانوادگی، بخش ( اصلی یا جنبی )، رشته ( نقد ، گفت و گو و …) عنوان اثر، نام رسانه، تاریخ انتشار، نشانی و شماره تماس می باشد.
۸٫ سابقه عضویت در انجمن منتقدان برای ارسال در بخش اصلی الزامی است ( در بخش جنبی محدودیت سابقه عضویت وجود ندارد).
 
طبق اعلام روابط عمومی خانه سینما آثار باید حداکثر تا پایان روز ۲۵ فروردین ماه ۹۸ به آدرس دبیرخانه یا ایمیل جشنواره ارسال شوند.
شماره‌های تماس دبیرخانه: ۷۷۵۳۴۹۲۲ و ۰۹۳۶۶۸۵۴۸۳۳
 
لازم به ذکر است نتایج نهایی ششمین جشنواره نوشتار سینمایی طی مراسمی در تابستان ۱۳۹۸ اعلام و به برگزیدگان رشته‌های بخش اصلی و جنبی جشنواره، تندیس انجمن (برای رتبه اول)، لوح سپاس و جایزه نقدی مناسبی اهدا می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: