شب محمدرضا صفدری برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات ققنوس، محمدرضا صفدری در ۵ مرداد ۱۳۳۲ در خورموج به دنیا آمد. از اول دبستان تا کلاس نهم در همان شهر تحصيل كرد. دوران دبیرستان را در کرمان، بوشهر و برازجان گذراند و در سال ۱۳۵۱ ديپلم گرفت. از سال ۵۱ تا ۵۳ همزمان با گذراندن دوران سربازی، آموزگار روستا بود؛ سپس در کنار کار در آموزش و پرورش در دانشکده‌ هنرهای دراماتیک و هنرهای زیبا در رشته ادبیات نمایشی درس خواند. او از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷ در جلسه‌های داستان‌خوانی پنج‌شنبه‌ها که در خانه‌ هوشنگ گلشیری و با حضور چند نویسنده جوان تشکیل می‌شد، شرکت می‌کرد.

نخستین داستان او  به نام «شب‌نشینی» در سال ۵۴ چاپ شد. سپس داستان‌های سیاسنبو، اکو سیاه و علو در کتاب جمعه منتشر شد.

از ديگر آثار او می‌توان به «تیله آبی» (مجموعه داستان کوتاه) – ۱۳۷۷ انتشارات زریاب، «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم» (رمان) – ۱۳۸۱، «سنگ و سایه» (رمان) – ۱۳۹، «شام آخر» (نمایشنامه)، «شوراب» (نمایشنامه)، «۸ داستان از نویسندگان جدید ایران» با مقدمه هوشنگ گلشیری – انتشارات اسفار، «با شب یکشنبه» (مجموعه داستان کوتاه) انتشارات نیماژ – ۱۳۹۶ اشاره کرد.

در میان آثار او، رمان «من ببر نيستم پيچيده به بالای خود تاكم» در سال ۱۳۸۱ از طرف هيئت داوران چهارمین دوره‌ جایزه ادبی مهرگان تحسین شد و همان سال در چهارمین دوره‌ جایزه‌ منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی به عنوان رمان برگزیده معرفی شد.

علاقه‌مندان برای حضور در این جلسه می‌توانند روز پنجشنبه ۳بهمن ساعت ۱۷ به موسسه فرهنگی هنری ققنوس راوی دوران مراجعه کنند.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: