شب سیاحان فرانسوی در ایران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با همکاری کتابخانه ملی ایران (موزه کتاب و میراث مستند ایران)، بخش فرهنگی سفارت فرانسه، انجمن دوستی ایران و فرانسه و مجله بخارا، شب سیاحان فرانسوی در ایران چهارشنبه ششم آذر ساعت ۱۷ در تالار موزه کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.
 
همچنین نمایشگاهی از چاپ‌های سنگی و قدیمی و کمیاب سفرنامه های سیاحان مشهور فرانسوی و اسناد این سفرها که در گنجینه کتابخانه ملی ایران نگهداری می‌شود در ویترین‌های متعدد در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
 
در شب سیاحان فرانسوی در ایران، فیلیپ تیبو سفیر فرانسه، حامد فولادوند، فاطمه عشقی، گلنار گلناریان و علی دهباشی درباره سفرنامه‌های سیاحان فرانسوی در قرن‌های هفده تا نوزده همچون شاردن (که دو مرتبه ترجمه  و در شش مجلد منتشر شده است) و فوریه، پزشک مخصوص ناصرالدین شاه، پیر لوتی، فلاندر و… سخنرانی خواهند کرد.
 
سفرنامه‌های سیاحان فرانسوی که همگی به فارسی ترجمه شده حاوی نکات خواندنی و ارزشمندی است که از منابع مهم پژوهشگران واستادان و دانشجویان تاریخ و فرهنگ ایران در قرون معاصر است.
 
این نشست در کتابخانه ملی ایران واقع در اتوبان شهید حقانی(غرب به شرق)،  بلوار کتابخانه ملی ایران، مرکز همایش‌ها، طبقه منفی یک، تالار موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا می‌شود.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: