سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان گشایش یافت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، آئین گشایش سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان با حضور آیت‌‌الله محسن حیدری امام جمعه موقت اهواز و عضو خبرگان رهبری، آیت‌الله موسوی جزایری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، علیحسین حسین‌زاده معاون سیاسی، اجتماعی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین و مدیران استانی، جامعه قرآنی، اصحاب رسانه و مطبوعات استان ٢١ اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی خوزستان برگزار شد.

آیت الله موسوی جزایری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در سخنانی در این مراسم گفت: ماه رمضان ۲ رکن دارد که رکن اول روزه گرفتن و رکن دوم قرآن خواندن است.

وی افزود: در ماه رمضان خداوند خورشید قرآن را به دل‌ها نزدیک کرده و برگزاری نمایشگاه‌های قرآنی در این ماه به همین علت است.

جزایری ادامه داد: سهم ما از قرآن، ظاهر آن است؛ قرآن کریم رموز و بطونی دارد. مصداق الراسخون فی العلم اهل بیت (علیهم‌السلام) هستند که آیات قرآن در خانه آنها بر قلب حضرت محمد (ص) نازل شده است.

نماینده پیشین ولی فقیه در استان خوزستان گفت: اسلام علوی برگرفته از آموزه‌های امام علی (ع)، فاطمه زهرا (س) و اولاد آنها است. یک اسلام دیگر، اسلام بنی امیه و اموی است که می‌خواهند فرهنگ اموی را حاکم کنند اما ما معتقدیم اسلام، فرهنگ ناب علوی و برگرفته از تفسیر اولاد معمصومین (علیهم السلام) ایشان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم در این مراسم گفت: در حوزه‌های مختلف قرآنی اعم از حفظ، تلاوت و قرائت، سرامدان کشور در استان خوزستان هستیم.

محمد جوروند با بیان اینکه فعالیت‌های خوبی در زمینه‌های قرآنی صورت گرفته، تصریح کرد: این فعالیت‌ها فقط در مرکز استان متمرکز نیست. بلکه در روستاها و مناطق عشایری، در حوزه‌های مختلف قرآنی، رویدادهای خوبی در جریان است.به طور مثال تنها در روستای خسرج ۴۰ حافظ کل قرآن داریم.

وی بیان کرد: بیش از هزار و ۱۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان خوزستان وجود دارد که باید با دید عمیق‌تری به این مسائل نگاه کنیم.

وی اضافه کرد: عشق به اهل بیت و قرآن در بین مردم استان خوزستان، پرچم بلندی است که برافراشته شده و این اتفاقات و رویداد‌ها تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های گسترده قرآنی است که در ماه رمضان به مردم نشان داده می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان بیان کرد: در نمایشگاه امسال تلاش شده است تا به صورت محتوایی به موضوع قرآن و فعالیت‌های قرآنی نگاه کنیم. خوشبختانه هر سال این نمایشگاه‌ها با استقبال خوبی مواجه شده‌اند.

علی‌حسین حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان هم در این آیین گفت: در نمایشگاه امسال برنامه‌های متنوعی در ارتباط با فهم قرآن و محتوای قرآنی، با حضور اندیشمندان مختلف حوزه و دانشگاه، برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به این تنوع و اهمیت به مسائل قرآنی در فرهنگ جامعه، امید است که نمایشگاه امسال، مورد استقبال مردم، به خصوص جوانان قرار گیرد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: