سال گذشته یک چهارم مردم آمریکا کتاب نخوانده‌اند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دیجیتال ریدر، مرکز تحقیقات موسسه نظرسنجی پیو در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است در سال گذشته از هر چهار نفر بزرگسال آمریکایی یک نفر اصلاً کتاب نخوانده است. آمارهای موسسه پیو بر اساس نظرسنجی و تحقیقات میدانی این موسسه از ژانویه سال گذشته تا کنون است.
 
طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته توسط پیو معلوم شده است که از سال ۲۰۱۲ تا کنون تعداد کتاب‌های مطالعه شده در این کشور تغییری نکرده است. بر این اساس در ۱۲ ماه گذشته تقریباً ۷۴درصد از مردم آمریکا یک کتاب خواندند که این رقم بالا نیز به کودکان و نوجوانان مربوط می‌شود.
 
به گفته موسسه پیو آمارها نشان می‌دهد کتاب‌های خوانده شده توسط مردم آمریکا بیشتر شامل کتاب‌های چاپی بودند که رقم آن در حدود ۶۷درصد است. طبق این آمار معلوم می‌شود که هنوز مردم این کشور کتاب چاپی را به کتاب‌های دیجیتال ترجیح می‌دهند.
در سال گذشته میزان استقبال مردم آمریکا از کتاب‌های صوتی از ۱۴ درصد در سال ۲۰۱۶ به نزدیک ۱۸درصد در سال گذشته رسیده است. گزارش پیو نشان می دهد قشر کتاب‌خوان و دانشگاهی این کشور به طور متوسط چهار کتاب در سال مطالعه می‌کنند.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: