رونمایی از «شازده کوچولو برگشته بود» امروز در اصفهان

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، رونمایی از کتاب «شازاده کوچولو برگشته بود» (یا نامه‌هایی به آنتوان) امروز دوشنبه از ساعت ۱۸:۳۰ با حضور نویسنده کتاب،علی خدایی، زهرا آقا بابایی و مصطفی مهرآئین برگزار می‌شود.

نامه‌هایی به آنتوان، برگزیده ششمین جایزه ادبی اصفهان و شامل نامه‌های پیروز انتخابی، نویسنده کتاب با تصویرگری نسیم صلاحی است که توسط نقش مانا منتشر شده است.

شهریار کوچولو یا شاهزاده کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince) داستانی اثر آنتوان دو سنت اگزوپری است که نخستین بار در سپتامبر سال ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر شد. این کتاب به بیش از ۳۰۰ زبان و گویش ترجمه شده و با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ محسوب می‌شود.

کتاب شازده کوچولو پرفروش ترین کتاب فرانسوی‌زبان جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن بیستم در فرانسه نیز انتخاب شده‌ است.

از این کتاب به‌طور متوسط سالی یک میلیون نسخه در جهان به فروش می‌رسد. شازده کوچولو در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد. در این داستان سنت اگزوپری به شیوه‌ای سوررئالیستی به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد.

یادآور می شود این نشست نقدوبررسی  امروز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در پردیس کتاب سیتی سنتر اصفهان برگزار می شود.

 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: