رونمایی از سه کتاب در حوزه باستان‌شناسی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، «تاریخ معماری ایران»، «کاوش‌های باستان‌شناسی در گورستان تُل چگاسفلی» و «مجموعه مقالات شانزدهمین گردهمایی سالانه باستان‌شناسی ایران» کتاب‌های رونمایی شده در این مراسم بودند.

کتاب «تاریخ معماری ایران» نوشته ولفرام کلایس، ترجمه سامان خلج به ارائه اطلاعات معماری جامع در مورد اولین بناهای بشری ایران باستان در بازه زمانی هزاره‌های هفتم – ششم پیش از میلاد تا ورود اسلام در قرن هفتم میلادی تا عصر حاضر می‌پردازد.

در کتاب «کاوش‌های باستان‌شناسی در گورستان تُل چگاسفلی؛ فصل اول ۱۳۹۴ پروژه پیش از تاریخی زهره» عباس مقدم نویسنده، به بیان معرفی این محوطه، نتایج بررسی‌ها، حفاظت و مرمت در حین کاوش، یافته‌ها، انسان‌شناسی زیستی بقایای انسانی، مطالعات دی .ان .ای و… در فصول مختلف پرداخته است.

«مجموعه مقالات کوتاه سال ۱۳۹۶ شانزدهمین گردهمایی سالانه باستان شناسی ایران» مشتمل بر بیش از ۱۰۰مقاله کوتاه، گزارشی از فعالیت‌های باستان‌شناسان در سال ۹۶ در محوطه‌های باستانی کشور است.

شانزدهمین گردهمایی باستان‌شناسی ایران با حضور باستان‌شناسان، متخصصان این حوزه، دانشگاهیان و علاقه‌مندان از سوی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: