روایت داستانی از دونفر که می‌خواهند با هم بمیرند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) آدام سیلورا، نویسنده جوان اما باتجربه که این روزها در آمریکا ستاره‌ای در حال اوج شناخته می‌شود، در نیویورک متولد شد. قبل از اینکه به نویسندگی روی بیاورد، کتاب‌فروش بود و بعد به شرکت در حال توسعه‌ای پیوست که برای جوان‌ها و نوجوان‌ها به شیوه‌ای نوین و خلاقانه کتاب نقد می‌کرد. پس از آن، شروع به نوشتن کرد و کتاب‌هایش، یکی پس از دیگری، جزئی جدانشدنی از فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز شدند و ده‌ها جایزه را از آنِ این نویسنده جوان کردند.

«هر دو در نهایت می‌میرند» داستانی است الهام‌بخش که به ما یادآوری می‌کند بدون مرگ، زندگی و بدون غم، عشق و دوستی معنایی ندارد و می‌شود حتی در یک روز هم که شده زندگی و دنیایمان را عوض کنیم. پنجم سپتامبر، کمی بعد از نیمه‌شب، از قاصد مرگ با متیو تورز و روفوس امتریو تماس گرفته می‌شود تا خبر بدی به آن‌ها داده شود: آن دو قرار است امروز بمیرند. متیو و روفوس با هم کاملاً غریبه‌اند اما به دلایل مختلف و متفاوتی هر دویشان در روز آخر زندگی‌شان به دنبال پیدا کردن دوست جدیدی هستند و این شروعی است برای یک پایان پر از ماجراجویی و هیجان.
 
در بخشی از کتاب آمده است: «همیشه عاشق صبح بودم. چندین صفحه در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنم که درباره صبح در شهرها هستند (مثل صفحه «صبح به‌خیر، سن فرانسیسکو!» و همین‌طور کشورها (مثل صفحه «صبح به‌خیر، هندوستان!») و مهم هم نیست که چه ساعتی از روز باشد، صفحه من پر از عکس‌های ساختمان‌های درخشان‌شده از نور صبحگاه، صبحانه و آدم‌هایی است که زندگی شان را شروع کرده‌اند. تازگی در صبح است که با طلوع خورشید، متولد می‌شود و با اینکه ممکن است من به روز و تابیدن خورشید از میان درختان پارک نرسم اما باید امروز را با شکل یک صبح طولانی و بلند ببینم. باید بیدار شوم و باید روزم را آغاز کنم. خیابان‌ها این وقت روز، واقعا ساکت و آرام هستند. نه اینکه ضد آدم‌ها باشم، نه، اما این شجاعت را ندارم که جلوی کسی آواز بخوانم. اگر الآن تنها بودم، احتمالاً آهنگ غمناکی می‌گذاشتم و با آن همخوانی می‌کردم. باب به من یاد داد که اشکالی ندارد تسلیم احساساتم شوم، اما در عین حال‌، باید مبارزه کنم و خود را از احساسات بدم نجات دهم.»
 
کتاب «هر دو در نهایت می‌میرند» اثر آدام سیلورا با ترجمه میلاد بابانژاد و الهه مرادی در ۳۳۶صفحه و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به بهای ۳۷هزار تومان توسط نشر نون راهی بازار کتاب شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: