دومین جایزه ادبی مکتب جنوب برگزیده نداشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، این جایزه ادبی در دو بخش ادبیات داستانی شامل داستان کوتاه (موضوع آزاد) و بخش ویژه به دو زبان فارسی و عربی، نقد و پژوهش‌های ادبی برگزار شد.

موضوعات بخش ویژه ادبیات داستانی مرکب از داستان کوتاه با محتوای داستان جنوب، جنوب در داستان، فضاهای شهری و بومی جنوب، تاریخ و فرهنگ استان‌های جنوبی، باورها و فرهنگ‌های جنوب، دفاع مقدس و نقش جنوبی‌ها در مدرنیسم بود.

هئیت داوران این جایزه متشکل از  آرش آذرپناه، غلامرضا رضایی، شیوا مقانلو و حسین طرفی بود. آرش آذرپناه در این باره گفت: بیش از هزار داستان به دبیرخانه رسید که از بین  این آثار ده اثر در بخش آزاد به مرحله نهایی راه یافت.

این عضو هیئت داوران جایزه ادبی مکتب جنوب افزود: هیات داوران این جایزه هیچ اثری را حائز رتبه برتر ندانست و انتخاب شدگان بدون رتبه بندی تنها شایسته تقدیر شدند.

این نویسنده خوزستانی و خالق «شماره ناشناس» ادامه داد: در بخش نقد و پژوهش، علی رضایی و صدیقه رضایی برای مقاله نقد جامعه‌شناختی آثار احمد محمود، محمد حیاتی برای مقاله جان و بینش داستان و حبیب باوی ساجد برای مقاله احمد محمود شایسته تقدیر شناخته شدند.

آذرپناه اضافه کرد: در بخش داستان کوتاه هم امین رواق‌زاده برای داستان بد مخ‌ها و سگ خورها، اسماعیل زرعی برای داستان جنگ افزارهای معیوب، مسعود ریاحی برای داستان لباس‌هایم تمام شدند و فاطمه مرادی برای داستان یکشنبه‌های برفی، شایسته تقدیر شناخته شدند.
 
وی بیان کرد: در بخش داستان کوتاه با موضوع آزاد نیز مریم منصوری برای داستان شکارگاه، عباس باباعلی برای دو داستان آدم برفی و مترسک، مهدی پویایی‌صفار برای داستان مصلح، نیلوفر انسان برای داستان نگهبان و سامان طلاجوران برای داستان کبریت بی‌خطر شایسته تقدیر شناخته شدند.

آذرپناه گفت: بر اساس نظر هئیت داوران در بخش داستان عربی، سرور غزی و خدیجه باجی حائز رتبه دوم و بلقیس ابراهیمی، سلوه لطیفی و سعیده لطیفی هم به طور مشترک حائز رتبه سوم شدند. همچنین در بخش ترجمه حنا مهتاب عنوان رتبه دوم و زهرا لطیفی عنوان رتبه سوم را کسب کردند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: