جشنواره ملی مهدویت برگزیدگان خود را شناخت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، نخستین جشنواره ملی مهدویت، عصر روز دوشنبه ۲۰ اسفند در دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزار و از ۵۷ اثر برگزیده تجلیل شد.

در این مراسم محمد حیدری رییس جهاد دانشگاهی قم با توجه به قابلیت‌های این استان، گفت: چندین جشنواره با موضوع مهدویت با عناوین مختلف توسط جهاد دانشگاهی استان تهران برگزار شد اما با توجه به قابلیت‌های استان قم، جهاد دانشگاهی قم به منظور ترویج فرهنگ مهدویت و پاسخگویی به شبهات موجود در حوزه مهدویت، برگزاری جشنواره ملی مهدویت را به عهده گرفت.

رییس جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: در حال حاضر به دلیل گسترش رسانه‌ها و فضای مجازی، شبهات در خصوص مهدویت به طور گسترده‌ای در حال انتشار است و باید این شبهات توسط کارشناسان و متخصصان پاسخ داده شود.

محمد حیدری در ادامه به آمار و ارقام جشنواره اشاره کرد و افزود: طبق فراخوانی که در کل کشور صورت گرفت، ۱۲۴۵ اثر در  4 بخش اصلی با محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با داوری‌های صورت گرفته  57 اثر به عنوان آثار برتر مشخص شد.
 
از جمله بخش‌های جانبی این جشنواره بخش کتابخوانی با محوریت کتاب‌های «نگین آفرینش» و «نوید امن و امان» بود که اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد:

برندگان مسابقه کتابخوانی کتاب «نگین آفرینش»:
۱- زینت باغبانی
۲- حسن جمشیدی خزلی
۳- محمد صفاریه
۴- سالار خرامان
۵- اهورا صدیقی
۶- پیروزه نوری
۷- میترا خرامان
۸- مدینه اسدی
۹- شراره مقصودی
۱۰- سیدحسن علوی
 
برندگان مسابقه کتابخوانی کتاب «نوید امن و امان»:
۱- علی جعفری فرد
۲- احمد علی قدیری
۳- شیرین مرادی زهرایی
۴- جواد طهماسبی نوا
۵- فرشید منوچهر
۶- وحید کیا احمدی
۷- سعید کیا احمدی
۸- مونا دباغیان
۹- میلاد تقوی
۱۰- جبار پوررحیمی

این مطالب را به اشتراک بگذارید: