جدیدترین اثر محمود دولت‌آبادی منتشر می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «عبور از خود؛ از سرگذشت» جدیدترین اثر مجوز گرفته محمود دولت‌آبادی است که به زودی از سوی نشر چشمه منتشر خواهد شد.
 
محمود دولت‌آبادی در توضیح این کتاب به ایبنا گفت: این کتاب، داستانی نیست و حدود ۱۰-۱۲ سال پیش برای مجوز به وزارت ارشاد ارسال شده است که بالاخره امسال و بعد از یک دهه مجوز انتشار گرفته و قرار است که به زودی از سوی نشر چشمه راهی بازار نشر شود.
 
وی ادامه داد: در این کتاب به مسائل مبتلابه ادبیات پرداخته‌ام و در آن چند مصاحبه نیز آمده است؛ اما اینکه موضوع آن دقیق چیست، چیزی در خاطرم نیست و این به آن دلیل است که زمان زیادی از نگارش آن گذشته است. در این کتاب سرگذشتی آمده که درباره اتفاقاتی است که به سر من و زندگی‌ام آورده‌اند و گویا قبول این حرف‌ها و اجازه انتشار آن تا مدت‌ها برای دوستان سخت بوده است.
 
خالق «کلیدر» با اشاره به یکی از مصاحبه‌های این کتاب اظهار کرد:‌ در این کتاب یک مصاحبه درباره آقای طالقانی آمده است؛ فردی که من مدتی در زندان‌های سواک با او هم‌سلول بوده‌ام و خاطراتی زیادی از او دارم.
 
 
بهرنگ کیائیان، مدیر دفتر نشر «نشرچشمه» نیز درباره این کتاب گفت: کتاب «عبور از خود؛ از سرگذشت» سرگذشتی از آقای دولت‌آبادی است که در قالب چند مصاحبه و چند مطلب گسسته از هم تهیه شده است. استاد دولت‌آبادی این مطالب را سال‌های پیش گردآوری کرده و بعد از ویرایش برای چاپ به نشر چشمه سپرده بود که بعد از مدتی مجوز گرفته است. عمده مطالب این کتاب به زمانی برمی‌گردد که آقای دولت‌آبادی (پیش از انقلاب) در زندان بوده‌اند.
 

کتاب کتاب «عبور از خود؛ از سرگذشت»، اثر محمود دولت‌آبادی در ۱۲۰ صفحه و به‌بهای ۱۶هزار تومان از سوی نشرچشمه راهی بازار نشر خواهد شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: