تعطیلی بزرگترین توزیع کننده کتاب در آمریکا

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرزویکلی، بیکر اند تیلور شرکت توزیع کننده عمده کتاب‌ها در آمریکا گفته است در آینده نزدیک بخش توزیع کتاب خود را تعطیل کند و بیشتر تمرکز خود را روی مسائل آموزشی کند. این شرکت واقع در کارولینای جنوبی متعلق به کمپانی فولت (Follett) است.
 
بیکر اند تیلور در حال حاضر بزرگترین توزیع کننده کتاب است که برای خرده‌فروش‌های آمریکایی کتاب تهیه می‌کند. این شرکت از ۱۸۰ سال گذشته تا کنون این کار به صورت مداوم انجام داده است.
 
پت کانلی رئیس کنون کمپانی فولت از یک سال گذشته که به این مقام رسیده است تغییر و تحولات بسیاری در نوع کارکرد این توزیع کننده ایجاد کرده است. وی اعتقاد دارد این تصمیم برای بهبود کیفیت کار بیکر اندتیلور (B&T) مفید است.
 
وی گفت تصمیم بر خروج از کار توزیع کتاب در ابتدا بسیار سخت بود ولی این تصمیم تنها گزینه موجود برای بهبود دسترسی بهتر به مدارس و کتابخانه‌های مدرسه (شغل اصلی فولت) بود.
 
کمپانی فولت در سال ۲۰۱۶ امتیاز بیکر را خریداری کرد ولی از آن زمان این دو شرکت تاکنون به صورت جداگانه فعالیت می‌کردند.
 
دیوید کالی رئیس شرکت بیکر اند تیلور نیز در واکنش به این تصمیم گفت: این تغییرات برای کار ما ضروری بود چون خیلی وقت است که بیشتر ناشران خودشان مستقیم اقدام به فروش کتاب‌ می‌کنند و زیاد به ما وابسته نبودند.
 
وی زمان دقیقی برای تعطیلی کامل شرکت اعلام نکرد ولی افزود: احتمالاً به طور کامل در تابستان وارد شغل جدیدمان خواهیم شد. به گفته کالی انبارهای کتاب شرکت نیز تا انتهای سال جاری به کار خود ادامه خواهند داد.
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: