ترویج فرهنگ کتابخوانی مورد توجه جدی متولیان فرهنگی قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهر اراک و سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در پیامی روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار را تبریک گفتند که در این پیام آمده است: «سپاس خداوند متعال را که نقطه آغاز رسالت و دعوت اسلامی را بر مبنای خواندن و مطالعه شکل داد چراکه اعجاز اسلام، قرآن و راه رسیدن به آن مطالعه و تدبر می باشد. کتاب، حافظه و زبان گویای تمدن بشریت است، همه فرهنگ‌ها با کتاب آغاز می‌شوند و با کتاب رشد می‌کنند و با کتاب ماندگار می‌شوند.

در این میان آیین مقدس اسلام بیشترین بهره را از کتاب برده است چراکه پیامبر عظیم‌الشأن اسلام رسالتش را با فرمان «خواندن» از سوی خداوند آغاز کرد و در همین فرهنگ مقدس است که خداوند منان به قلم سوگند یاد می‌کند و معجزه آخرین فرستاده‌اش را کتاب قرار داده است.

در طول تاریخ همواره توصیه علما و بزرگان علم و ادب بر اهمیت کتاب و مطالعه بوده است. امروزه نیز اهمیت مطالعه در توسعه فردی و اجتماعی بر همگان آشکار است، از این روز تلاش برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه امری است ضروری که باید مورد توجه جدی متولیان امور فرهنگی، خانواده ها و نظام آموزشی قرار گیرد.

اینجانبان روز کتابدار و هفته  کتاب و کتابخوانی را به همه دست اندرکاران و تلاشگران این عرصه خصوصاً کتابداران استان تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب و کتاب خوانی را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.»

این مطالب را به اشتراک بگذارید: